Poluvreme: Zvezda može i bez Voldena, ''Delije'' imaju svog heroja, traže ''ugovor na pet godina''!

nedelja 16.05.2021.
19:25

Zvezda uglavnom vodi, šest poena razlike na poluvremenu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Završeno je prvo poluvreme prve utakmice finalne serije plej-ofa ABA lige, Crvena zvezda je dočekala Budućnost, a na semaforu posle 20 minuta igre piše - 44:38 za crveno-bele.

Crvena zvezda je odlično započela meč, predvođena Davidovcem i Lojdom povela je u uvodnim minutima sa 11:4, posle čega je Dejan Milojević morao da traži prvi tajm-aut. Usledio je odgovor Danila Nikolića koji je pogodio trojku, ali je Zvezda održavala vođstvo i trojkom Ognjena Dobrića stigla i do devet poena prednosti - 18:9.

Ali, do kraja prve četvrtine gosti ulaze u ritam, Zvezda je sve više problema imala u napadu, pa se u drugu četvrtinu ušlo nerešenim rezultatom, 20:20.

Poenima bivšeg Zvezdinog kapitena Luke Mitrovića, Budućnost je prvi put povela na ovoj utakmici, sa 22:20.

Vili Rid je pod košem pravio dosta problema crveno-belima, ali Zvezda je i dalje imala raspoložene Lojda i Davidovca, koji nisu dozvoljavali preokret i svojim poenima su održavali blagu Zvezdinu prednost.

Džordan Lojd posle prvog poluvremena ima već 15 poena, Davidovac ga prati sa 10, a na drugoj strani Vili Rid najefikasniji sa 14 poena.