Poluvreme: Zvezda ne liči na sebe u Novom Mestu!

subota 11.12.2021.
17:48

Krka vodi na poluvremenu!

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Posle velike evroligaške pobede nad Olimpijakosom, košarkaši Crvene zvezde večeras gostuju u Novom Mestu, gde im je rival domaća Krka.

Slovenački tim znatno bolje igra kod kuće u svojoj dvorani ''Leona Štuklja'' i to je i večeras potvrdio u prvom poluvremenu protiv aktuelnog šampiona. Posle 20 minuta igre rezultat je 35:27.

Zvezda je od početka meča imala dosta problema u napadu, šut nije služio Radonjićeve izabranike koji su u prvih deset minuta upisali samo 12 poena, što je Krka iskoristila i stekla blagu prednost.

Na početku druge četvrtine tri vezane trojke postigli su crveno-beli, dve su bile Holinsove i jedva Dejana Davidovca i Beograđani su poveli sa 21:17. Na drugoj strani uzvratio je Kosi, pa je Krka i dalje držala rezultatski priključak, a nedugo zatim je i ponovo povela pogotkom Stipaničeva - 22:21 za domaće.

Međutim, tu se ekipa Krke nije zaustavila, razigrao se i raspucao Jan Kosi, a posle trojke Lapornika Krka stiže i do sedam poena prednosti - 32:25!

Usledio je Raonjićev tajm-aut posle kod Lapornik još jednom pogađa van linije 6.75, za 35:25 u korist Krke!

Tek je Volters sa 19 sekundi pre poluvremena pogodio i smanjio na 35:27.

Rok Stipčević je sa 8 poena najefikasniji kod domaćih, Zvezdu za sada predvode Davidovac i Holins sa po sedam poena.