POLUVREME - Zvezda od 14:3 do konfuzije i gomile nepovezanih napada, Bajern na +15

Autor: Mladen Heleta
četvrtak 06.03.2025.
21:30
Izvor: Sportske.net

Mora ovo puno bolje.

@kkcrvenazvezda
@kkcrvenazvezda

Povezane vesti

Košarkaši Crvene zvezde igraju u Minhenu protiv Bajerna veoma važnu utakmicu 28. kola Evrolige, a rezultat nakon 20 minuta je 52:37 za Bavarce.

Početak iz snova je imala Zvezda. Ostavila je skakački limitirani Bajern, koji igra bez dvojice centara, bez poena u uvodna 3,5 minuta, a za to vreme je bljesnuo Kodi Miler-Mekintajer, nanizao devet poena i naterao Gordona Herberta na rani tajm-aut pri rezultatu 9:0.

Fojtman je trojkom prekinuo crveno-beli niz, ali potom su se poenima za tri i dva nadovezali Dorbić i Gedraitis, pa je Zvezda otišla na sjajnih 14:3.

Ipak, Bajern je na ovo odgovorio serijom 9:0, Lučić je u njoj ubacio jednu trojku, i Bajern je brzo došao na 14:13.

Bajern je posle trojki Gifaja i Fojtmana uspeo i da povede sa 18:20, ali Zvezda je ovaj period zatvorila sa četiri poena, pa je posle 10 minuta vodila sa 22:20. Nemanja Nedović je napao obruč i poentira pod faulom, promašio je dodatno slobodno bacanje, ali je Petrušev vratio loptu u koš. Nedović je posle uspeo i da na šest sekundi pre kraja promaši čist zicer.

Zvezda je bolje krenula i u drugu četvrtinu, posle trojke Jaga je povela 29:25, ali na drugoj strani se razigrao njen bivši igrač Šabaz Nejpir, pogodio je prvi koš za Bajern, i to trojku, a potom je ubacio 3+1, posle nedosuđenog faula nad Nedovićem, i izjednačio rezultat.

Zvezda je potom ušla u "žute minute", po kojima je postala poznata u poslednja dva meseca. Izvela je gomilu nepovezanih napada, prednjačio je u greškama Kenan, nikakvog rešenja nije bilo, a Bajern, koji ništa specijalno dobro nije igrao, je to iskoristio i pravo niotkuda je poenima Edvardsa poveo sa 31:36.

Teodosić je trojkom vratio Zvezdu, ali mu je istom merom uzvratii Obst. Sve je radio šampion Srbije u finišu drugog perioda onako kako ne treba, ušao je u jurnjavu sa Bajernom, a to je "domaći teren" za ovaj tim, pogotovo za Nejpira i Edvardsa. Ovaj drugi se baš tad razigrao i nakon 2+1 odveo Bavarce na 37:42. 

Usledila je trojka Obsta, Zvezda se raspala u oba pravca u poslednja dva minuta, Dobrić je promašio trojku iz teške pozicije, a Lučić je Bajernu doneo +10 (37:47). Nakon toga je i Edvrards pogodio za 37:49.

Zvezdin užas u drugom kvartalu "zabiberio" je Edvards, koji je posle greške Kalinića ubacio trojku za 37:52 na poluvremenu.

Edvards je ubacio 14 poena, Nejpir je dodao 10, a Lučić sedam.

Kod Zvezde, 11 poena Kodija i osam Dobrića. 

Roviti Filip Petrušev, koji je zbog virusa bio pod znakom pitanja za ovaj meč, jako je malo igrao i jasno je da nije dovoljno spreman.

Utakmicu u Minhenu uživo posmatra i selektor Srbije Svetislav Pešić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke