POLUVREME - Zvezda priređuje katastrofu Mornaru u "Topolici"

četvrtak 20.04.2023.
19:40

Zvezda deluje prejako u odnosu na Mornar.

Mornar Barsko-zlato/Media pro

Košarkaši Crvene zvezde vode na poluvremenu utakmice sa Mornarom u Baru sa 25:47 (7:23, 18:24)  u okviru zaostalog duela 23. kola AdmiralBet ABA lige.

Furiozano poluvreme crveno-belih koji nisu popuštali papučicu gasa ni u jednom momentu ovog perioda igre. Sam uvod u meč je mogao tako nešto i da nagovesti budući da je Nemanja Nedović otvorio susret sa sedam vezanih poena, a pridružio mu se i Filip Petrušev za 0:9.

Zvezda je sjajno igrala u tranziciji i konstantno dolazila do lakih poena, dok Mornar na sve to nije imao odgovor. Kao da nisu znali šta ih je snašlo. Domaći su imali katastrofalne šuteve koji su uglavnom bili iznuđeni i neretko kratki.

Gosti su tako već početkom druge deonice imali "+21", a i ta prednost je rasla i do 27 poena viška u njihovu korist. Ivanović je mogao da raporedi minutažu svojim igračima, nikoga nije morao nužno da drži na parketu, ali definitivno je Nemanja Nedović bio pokretač ovog tima u prvom poluvremenu.