POLUVREME - Zvezda sa "pola gasa" beži od "trojkaša" iz Bara

nedelja 03.03.2024.
21:46

Zvezdu ne služi šut kao rivala, ali to im ne smeta previše.

ABA league/Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde vode u protiv Mornara u dvorani "Topolica" rezultatom 36:47 posle prvih 20 minuta igre.

Brzoplete odluke, trčanje sa protivnikom bez preke potrebe i izostanak šuta sa distance. To su ukratko bili nedostaci ekipe Crvene zvezde na startu duela protiv Barana koji su imali bolju energiju, delovalo je čak i da su motivisaniji.

Zvezda se isprva oslonila na lake poene, pod obručem i kako šut nije služio, to je bio jedini način da pariraju rivalu. Rivalu koji možda jeste najlošiji tim u elitnoj regionalnoj košarci, ali  je večeras, bar u prvih 13-14 minuta potvrdio da forma u poslednjih nekoliko utakmica nije slučajna.

Prva trojka za Zvezdu došla je posle 12 minuta igre i sedam početnih promašaja. Bio je to momenat koji je okončao seriju 0:8 ekipe Janisa Sferopulosa.

Tu negde se i promenila energija, jer je lider AdmiralBet ABA lige zahvaljujući Davidovcu i Nedoviću i Smartu došao do najveće razlike na duelu "+8". Nedugo zatim, ponovo kroz ofanzivan skok Dejana Davidovca, Zvezda odlazi i na dvocifrenu prednost. Nekako, sa "pola gasa".

Odbrana Zvezde je radila odličan posao takođe, pa na krilima tog segmenta igre došle su realizacije na drugoj strani.

Mornar je pogodio sedam trojki iz 17 pokušaja u prvom poluvremenu, dok je Zvezda na 3/12.

Tobi ima devet poena u Zvezdi, Veders sedam u redovima Mornara.