POLUVREME - Zvezda se raspucala, Hanga raspoložen protiv Podgoričana

ponedeljak 01.04.2024.
18:53

"Crveno-beli" odigrali sjajnu prvu četvrtinu zahvaljujući kojoj i imaju osetnu prednost.

AdmiralBet ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde vode protiv ekipe SC Derbija rezultatom  47:34 na poluvremenu utakmice 25. kola AdmiralBet ABA lige.

"Crveno-belima" je potrebna barem jedna pobeda u preostala dva meča u regionalnom takmičenju kako bi osigurali prvu poziciju, ali čini se da su izabranici Janisa Sferopulosa odlučili da ništa ne prepuštaju slučaju.

Odlično je domaćin otvorio meč i krajem prve deonice stekao dvocifrenu prednost zahvaljujući odličnom šutu sa distance.

Pogađao je Gidraitis, njegovim stopama nastavio veoma raspoloženi Hanga koji je do kraja poluvremena upisao 12 poena, dok je razlika u jednom trenutku iznosila i celih 18.

SC Derbi je sredinom druge četvrtine iskoristio loše reakcije Tobija i Nedovića, te smanjio zaostatak, ali bilo je to kratkog daha jer je Zvezda poenima Davidovca u finišu druge deonice otišla na "plus 13".