POLUVREME - Zvezda u blagom minusu, biće tek velike borbe u Berlinu!

utorak 22.11.2022.
20:52

Ekipe se smenjivale u vođstvu, Alba ima tri poena prednosti posle 20 minuta igre.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Završeno je prvo poluvreme u Berlinu, Alba - Crvena zvezda 40:37 u utakmici devetog kola Evrolige.

Počelo je trojkom Džona Holanda, Kuzmić je zatim povisio na 5:0 za Crvenu zvezdu, ali Alba uzvraća serijom 10:0, uz po jednu trojku Blata i Smita.

Tačno na sredini prve deonice Zosman je doneo Albi sedam poena prednosti - 15:8, ali kako se prva četvrtina bližila kraju, crveno-beli su polako hvatali priključak i trojkom Nedovića poveli sa 20:19, što je bio rezultat posle prvih deset minuta igre.

Petrušev, Mitrović i Dobrić su tu prednost uvećali na startu drugog kvartala, Zvezda je povela sa 26:21, ali Blat i Proćida svojim trojkama ekspresno uspevaju da anuliraju Zvezdino vođstvo i vrate minimalnu prednost na svoju stranu.

Usledio je period potpuno ravnopravne borbe, koš za koš, a novu nešto osetniju prednost Albi doneo je Džejlen Smit, novom trojkom za vođstvo od 38:33 na dva i po minuta do kraja prvog poluvremena.Smit je uz Sikmu najefikasniji u Albi sa po osam poena, a u Zvezdi Luka Vildoza ima sedam, Bentil i Petrušev po pet poena.