POLUVREME - Zvezdi se igra, u egalu sa šampionom Evrope!

petak 07.10.2022.
20:15

Vrlo dobra predstava regionalnog šampiona.

Anadolu Efes SK

Košarkaši Crvene zvezde gube na poluvremenu utakmice 1. kola Evrolige protiv Anadolu Efesa sa 35:34  u Istanbulu.

Dobra igra ekipe Vladimira Jovanovića u prvom delu, sa mnogo više timskog delovanja nego li protivnik koji se oslanjao na individualnu snagu.

Dugo je Zvezda odolevala prvaku Evrope i čak četiri minuta nisu primili niti jedan poen, s tim da se nisu ni oni proslavili u napadu postigavši pet, ali osetno je bolja timska energija vladala u redovima gostiju.

Džejlen Adams je otvorio utakmicu dobro, sa pet poena, Ben Bentil je takođe delovao raspoloženo, međutim, dogodio se peh za ionako desetkovanu Crvenu zvezdu. Prst desne ruke povredio je Stefan Marković sredinom prve deonice što ga je poslalo na klupu. Ipak, do kraja poluvremena se vratio.

Efes se oslonio na Vila Klajburna koji je sam sebe lansirao u lidera tima na ovoj utakmici, dok je Vasa Micić dugo bio van ritma, mada mu ni to nije smetalo da pogodi trojku sa osam metara.

Razigrao se i Efes u međuvremenu, isto važi i za Vasu što je donelo rezultatsku prevagu na račun turskog tima.

U Zvezdi trenutno najbolji Ben Bentil sa osam poena, dok Vil Klajburn sa 11 predvodi Efes.