Porazi abaligaša u EK, Budućnost "razbijena", COL zamalo do trijumfa

sreda 13.12.2023.
22:39

Odigrani su mečevi 11. kola Evrokupa.

@KKCedOL/Twitter

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Turk Telekoma u 11. kolu Evrokupa rezultatom 96:73.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kom je turski tim pravio neznatnu razliku u odnosu na podgoričku ekipu (39:37), u nastavku je usledio dominantna period za goste. Posle serije 7:2, usledila je još jedna od 18:2 u apsolutna dominacija Turk Telekoma. Tu prednost sačuvali su i u nastavku za ubedljiv trijumf.

Najefikasniji kod pobednika bio je Valas sa 22 poena, dok je 17 postigao Palmer, Enoh jer upisao dabl-dabl sa 15 poena i 10 skokova.

Budućnost je predvodio Rajt sa 23 poena, Popović je postigao 15, a Mihailović 11.

Ekipa Cedevite Olimpije je u nezvesnom meču izgubila od Huventuda rezultatom 83:81.

Počeo je slovenački tim dobro, poveli su posle prvih 10 minuta 26:22, da bi u nastavku Huventud preuzeo inicijativu i na poluvremenu stekao prednost pri rezultatu 49:45.

Do samog kraja je bilo neizvesno u Španiji, vezivale su se mini-serije oba tima i smenjivalo vostvo, ali je u poslednjoj četvrtini Olimpija ispustila prednost od 71:68, koju je imala sedam minuta do kraja meča. Ispustili su napad za pobedu, što je na kraju Huventud kaznio i slavio.

Najbolji kod pobedničkog tima bio je Endrus sa 14 poena, Buskets je postigao poe manje, a Tomas i Feliz po 12.

Kod Cedevite Olimpije istakao se Stjuart sa 20 poena, Matković je stigao do dabl.dabl učinka od 15 poena i 13 skokova, a po 11 postigli su Kobs i Blažič.