nedelja 07.04.2024.
21:30

Da li ''kralj'' posustaje?

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Košarkaši Barselone savladali su večeras u derbiju 28. kola španske ACB lige svog najvećeg rivala, ekipu Real Madrida rezultatom 85:79.

Ovo je drugi uzastopni poraz Reala na domaćoj sceni, a ako računamo i Evroligu i poraz od Baskonije, onda treći u nizu.

Madriđani sada dele prvo mesto sa Unikahom, obe ekipe imaju po 23 pobede i 5 poraza, a Barselona je treća sa 19 pobeda i 9 poraza.

Već posle prve četvrtine je mnogo toga bilo jasno, Barsa je vodila posle tih deset minuta igre sa 27:11, početkom drugog kvartala je bilo i ''plus 21'' - 38:17, pa je domaći tim sebi znatno olakšao posao u nastavku meča.

Naravno, nije se Real predavao, gosti iz Madrida su polako smanjivali razliku, prišli na 64:63 početkom četvrte četvrtine, ali više od toga večeras nisu mogli.

Barsa je odbila taj nalet rivala i uspela u finišu da zadrži prednost.

Laprovitola je sa 25 poena i 5 asistencija bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a naš Nikola Kalinić bez poena uz dva skoka i četiri asistencije.

Kod gostiju Gabrijel Dek 14 poena i 13 skokova, a 14 poena imao je i Džanan Musa, a Marija Hezonju šut večeras nije služio - upisao je 9 poena uz 2/8 za dva i 1/7 za tri poena.