22:45

Ubedljiva pobeda Podgoričana.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši podgoričke Budućnosti ostvarili su večeras ubedljivu pobedu nad ruskim Jenisejem, u sklopu priprema za novu sezonu.

Meč je odigran u dvorani "Morača" u Podgorici, gde su domaći slavili sa 18 poena razlike, rezultatom 87:69, po četvrtinama 13:14, 20:25, 23:13, 31:17.

Gostisu pružali odličan otpor, pogotovo u prvom poluvremenu kada su vodili sa 39:33, a Budućnost je tek u poslednjoj četvrtini uspostavila punu kontrolu dešavanja na terenu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kenan Kamenjaš sa 13 poena, uz 11 skokova.

Po 12 su upisali Rašid Sulajmon i Aleksa Ilić, a po 10 Džuvon Morgan i Jogi Ferel.

Podsetimo, Jenisej je nedavno u Čačku odmerio snage sa Partizanom, kada su crno-beli slavili sa 114:85.