Posle pobede nad Barsom, Žalgiris izgubio u litvanskom derbiju, skroman učinak Smailagića

23:19

Izgleda da se neće tek tako prošetati do titule u Litvaniji.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaški vikend u Litvaniji je obeležio najveći tamošnji derbi, duel Ritasa i Žalgirisa.

Meč u Viljnusu je završen pobedom domaćeg Ritasa sa 91:88, i to pre svega zahvaljujući odličnoj igri domaćina u prvom poluvremenu kada je stekao 15 poena prednosti.

Žalgiris je u poslednjoj četvrtini uspeo da vrati rezultatsku neizvesnost, u par navrata je prilazio na ''minus dva'' ali više od toga nije mogao.

Tako je Trinkijerijev tim doživeo prvi poraz u četiri odigrana kola, a ujedno i pokvario utisak posle evroligaške pobede nad Barselonom.

Radževičijus je sa 20 poena bio najefikasniji u ekipi Ritasa, pratio ga je Tubelis sa 15, a u Žalgirisu su bolji od ostalih bili Ulanovas i Danston sa po 16 poena, a Fransisko je upisao 15, uz 8 asistencija. Doskorašnji košarkaš Partizana Alen Smailagić je meč završio sa pet poena i jednim skokom za 11 i po minuta na terenu, uz 2/3 u šutu iz igre.