sreda 02.11.2022.
20:40

Novi poraz Igokee na svom terenu.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U razmaku od samo 48 sati, Igokea je odigrala dve teške utakmice na svom terenu i obe izgubila. Prvo je u ponedeljak poražena od Crvene zvezde u derbiju petog kola AdmiralBet ABA lige, a večeras je izgubila i od španskog Bilbaa u meču trećeg kola FIBA Lige šampiona.

Bilbao je slavio rezultatom 85:80 i zadržao je stopostotni učinak u Grupi D, dok Igokea ima skor 1-2, baš kao i Bahčešehir i Nimburk.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Igokea je posustala u trećoj četvrtini kada su gosti preuzeli vođstvo i nisu ga ispuštali do kraja meča.

Rosa sa 17 i Hakanson sa 16 pona i šest asistencija su bili najefikasniji u ekipi Bilbaa, a Igokeu su predvodili Voler sa 25 i Stivens sa 11 poena i osam skokova.

Takmičenje u ovoj grupi nastavlja se 30. novembra, kada će Igokea gostovati u Bilbau.