četvrtak 21.12.2017.
20:50

Crvena zvezda nije imala dobro šutersko veče, ispostavilo se da je to ono što je odlučilo pobednika u večerašnjem meču.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Poraz Crvene zvezde na svom terenu od Panatinaikosa u okviru 14. kola Evrolige, drugi uzastopni koji je Zvezdu doveo do devetog poraza ove sezone u najelitnijem takmičenju u Evropi. PAO je bio bolji, na kraju je bilo 63:69 (15:20, 23:21, 11:17 i 14:11).

Bilo je neizvesno u prvom poluvremenu, ekipe su se smenjivale u prednosti, da bi prvu osetniju prednost imao Panatinaikos kada je Singlton pogodio trojku za 7:13. Gist je vladao pod obručima, imao je dva zakucavanja na samom startu, a pored toga je pogodio i jednu trojku.

Onda sledi serija našeg šampiona, Bjelica, Fejldin, Antić i Dangubić su napravili seriju od 8:0, Zvezda je po prvi put povela na utakmici nakon startnih 2:0.

Panatinaikos je zatim napravio novu seriju, prva četvrtina se završila njihovom prednošću od 15:20, gledali smo mnogo promašaja naše ekipe u tim trenucima.

Nastavak je doneo nešto bolju igru Crvene zvezde, Feldin je krenuo da "sipa", bio je u seriji od 8 poena za 25:25, a nakon trojke Dobrića ekipa Dušana Alimpijevića je povela sa 30:29. Sledi rezultatska klackalica, da bi Zvezda pred kraj povela sa 38:34 nakon poena Bjelice.

Ipak, poluvreme se završava uz prednost gostiju iz Atine pošto je prvo najbolji igrač prvog poluvremena Džejms Gist pogodio dvojku, a onda i Denmon pogodio trojku za prednost od 38:41.

Košarkaš koji je napravio prednost u trećoj deonici u korist Panatinaikosa jeste Tanasis Antetokunpo.

Sa šest vezanih poena i poenima Denmona, gosti dolaze do prednosti koja je bila i maksimalna u tom trenutku, +11. Zvezda je imala dosta promašenih šuteva, ekipa Dušana Alimpijevića koja je "živela" u nekim prethodnim utakmicama od dobrog šuta za tri poena, ovoga puta nije uspevala da održi dobre procente šuta iz igre.

PAO je dobio ovu četvrtinu ukupno 11:17, moramo priznati da je bilo i čudnih sudijskih odluka u pojedinima momentima koje nisu išle u korist našeg šampiona.

Dobrić i Janković su smanjili na 53:58, igrala je naša ekipa odličnu odbranu u poslednjoj deonici, sve do trojke Kenija Gebrijela koji je pogodio za 53:62 na 6 i po minuta do kraja utakmice.

Zvezda je bila u problemu, na 4 i po minuta do kraja bilo je 55:64 za goste, a šut za tri poena u tom trenutku nije obećavao, bilo je 4/20 u statistici kada gledamo tu kategoriju.

Feldin je pogodio tri slobodna bacanja, ali je nakon dobre odbrane u narednom napadu izgubio loptu, olako, pa je na drugoj strani Denmon na tri minuta do kraja doneo prednost Panatinaikosu od 58:66.

Lazić je pogodio svoje prve poene na utakmici u pravom trenutku, bila je to trojka za 61:66, čekala nas je neizvesna završnica imajući u vidu da je ostalo nešto više od dva minuta do kraja.

Fantastično je igrao naš tim odbranu u poslednjim minutima, Feldin je pogodio bacanja, a na pola minuta do kraja imao je i šut nakon neorganizovanog napada za izjednačenje, ali je promašio, da bi Panatinaikos na drugoj strani stigao do nedostižne prednosti preko Riversa. Nakon promašene trojke Ročestija, sve je bilo jasno.

Feldin je bio jedini raspoložen u ekipi Crvene zvezde kada je šut u pitanju, imao je 21 poen, dok su Lesor i Bjelica imali po 8. Na drugoj strani najbolji su bili Gist i Denmon sa po 16 poena.

40 Komentara

Crveno boja ljubavi
Friday, 22.12.2017
15:18

Nismo mi losa ekipa,nego nemamo dobrog trenera. Covek je ubedjen da cemu Bjelica,Antic,Rocesti i Feldin doneti bolji angazman i ne sme ih izbaciti sve da sa jednom rukom igraju. Pa Bjelica kad je mladji bio,bio je ispodprosecan igrac,Zvezda mu je vrhunac karijere,Feldinu isto,jer je do sada grejao klupu,Antic je isto klupa-igrac s'tim sto je ipak igrao i u NBA-u i u najboljim EL timovima i za kraj Rocesti koji jeste odlican igrac i sada,a posebno ranije je bio,ali koji ni u najboljim godinama nije bio ne znam ni ja kakav plej,tipa Jovic je za njega Teo. Sinoc se na pocetku videlo da su napaljeni Danguba i Lesor,a pored toga Danguba ima odlicne procente i Lesor koji je bas jak i njemu Dangubic uzme 3 suta na utakmici,Lesor 5,ali zato Milko vec trecu utakmicu uzima koliko zeli jos na kraju uvali loptu nesrecnom Lazicu koji probao Hardenov potez,samo sto se preracunao,jer je Harden trenutno mozda najbolji na svetu pa cemu svirati svremena na vreme sve i svasta,a Lazic nije najbolji ni u Zvezdi,cak ni defanzivno.

Thursday, 21.12.2017
23:14

Pa ko je ocekivao da ce pobediti PAO? Mislim realno govorim da su losa ekipa i svaki put ako pobede to je vise na srecu nego na znanje i kvalitet! To vec uporno pisem duze vreme ali ljudi misle da ce zvezda igrati TOP8 ahahahha smesno

nemam pojma
00:00
23:00

Ahahaha oni dalje misle da su Zvezda a ono FMP IZ ZELEZNIKA!

Patrick Bateman
01:04

Svakim svojim komentarom samo pokazujes da se ne razumes u kosarku i da mrzis Zvezdu.

nemam pojma
22:54

JAMES GIST! JAMES GIST! JAMES GIST! Obožavam ga! Pre svega igra lepo, morate svi priznati.

Saša Ilić
22:25

Presudila dobra odbrana kojom su iz igre izbacili 2 kljucna igraca Peru i Rocestija.Pa i oni su umorni igrali isti broj utakmica kao zvezda prosle nedelje + imaju povredjena 2 igraca Kalatesa i Papasa koni je igrao bolestan i nije dao nikakav doprinos.

22:10

I ono se vraća u Železnik sa 1 bodom. Nije ni to loše.

Dača
16:06

Znači, otkinuli su grcima 1 bod? Stvarno veliki uspeh. :)

Saturday, 23.12.2017
02:48

Manje nisu mogli :D

Zlato
22:09

Ova ekipa ne moze da odigra ovo duplo kolo u evroligi Antic,Bjelica I Rocesti nisu spremni da odigraju 2 kola evrolige u jednoj nedelji,svu trojicu treba sada u ABA ligi odmoriti i stvarno ne znam zasto pri rezultatu 63:66 Rocesti nije sutirao vec je uvalio Lazicu da sutira iz nemoguce pozicije.

22:22

Nije mu on dodao,nego Bjelica

Čerek Republika Srps
22:04

Jedina svetla tacka ove utakmice je odbrana. Ali napad je bio katastrofa, ne samo zbog losih procenata nego zbog same organizacije. Ko je malo pratio,najopasniji smo bili kada je na jedinici bio Davidovac. Falio je doprinos Antica,Rocestija i Bjelice mada su falili i poeni Dangubica (u poslednje vreme je u dobroj suterskoj formi). Alimpijevic me nij ubedio da je trener dostojan Zvezde (to sam pisao i nakon ppbda nad Realom i Efesom). Jednostavno,nema viziju sta i kako treba da se uradi,nema plan B.

22:24

Odbrana apsolutno nije dobra,nego Pao koristi 22 sekunde napada,pa smo samo iz tog razloga primili manje poena nego inace i zbog Dangubica koji je vrhunski igrao odbranu.

00:30

Odbrana je bila dobra veceras,posebno odbrana od pika. Nije na nivou od nekih proslih sezona ali svakakobna zadovoljavajucem nivou.

21:59

Alimpijevic da je posvecen poslu 30 sati dnevno i dalje ce biti nula od trenera!

21:58

Takodje,kao sto sam i pricao i kada smo pobedjivali,nas ako ne ide sut za 3 i to ne da ne ide,vec da bude bar 40% mi dobiti ne umemo,ovo je jad od igre i to sto sutiramo za 3 je sa metar ipo dalje od linije za 3 sem kada Rocesti i Feldin sami sebi iskreiraju,taktike bez.

Consigliere 1927
21:57

Al sad stvarno oterati trenera. Ovo vodjenje ekipe je sramotno. Iz dve utakmice ne mozemo da damo 120 poena... Bruka i sramota, Alimpijevicu odlazi nisi dorastao!!!

Moemilo
22:14

Što je trener kriv??? Imamo tim kakav imamo i rezultat je odličan sa obzirom na jačinu protivnika..

03:42

Koju jacinu protivnika? Dosli su bez 2 plejmejkera, bukvalno bez organizatora igre i pobede nas, uz to da smo postigli 63 poena za 40 minuta. A ako dodam i to da smo sa Fenerom postigli 57 poena, dali smo za 80 minuta 120 poena, ocigledno je do trenera jer je igra bezidejna totalno, zavisimo od raspolozenja i lucidnosti Tejlorq Rocestija, koji bas i nije u formi poslednji par utakmkca... Imali smo 16 suteva vise od PAOa ovu tekmu, ej 16 napada vise u prevudi i izgubis 6 razlike....

Old_school
22:41

Ocigledno je tvoje znanje. Evo ja bih da ga ti zamenis, garant mozes bolje.

22:29

Da nisam ja kriv? Igra nam je nula, totalno neuigrano, pobedjujemo samo kad nas sut za 3 poena sluzi... Bez i jedne akcije igramo na srecu pa sta nam Bog da. Ovakav Pao smo trebalo bar 10 razlike da otresemo, a ne da izgubimo i damo 63 poena za 40 minuta...

Old_school
21:57

Fali Rocesti. U padu je forme, a fali i unutrasnja igra. Odbrana bar polako lici na onu pravu. Bice bolje, samo polako.

21:59

Visoki igraci su u padu forme,narocito Bjelica. Danas je Pero bio potpuno u kontra ritmu (u oba pravca)

00:32

Pa ako cemo iskreno ,Rocesti je danas imao dvije savrsene asistenvije prema Peri a on jednu baci u kanal trazeci Bjelicu a drugu upropasti ne zna ni on kako

Old_school
22:40

Pa zato plej sluzi da ga razigra. Slabo mi stojimo sa unutrasnjom igrom od pocetka, ali je Rocestija sluzio sut, pa se to maskiralo.

Paris Saint Germain
21:56

Neeeeeee ubicu seee bree

Zlato
21:55

Bjelica,Antic I Rocesti nocas su bili prelosi. Mnogo smo lopti lako izgubili u trecoj cetvrtini imali lose sudjenje vade loptu ispod obruca sudija nista,kad je svirao faul pri sutu na lekavicijusu morao je i nad Dangubicem isto I svirao faul pri sutu na dedmonu koji uopste nije bio.

Goran_Ilic
22:07

Ja igrace ne krivim,krivim komandanta koji nezna da upravlja svojom vojskom brate.

nemam pojma
23:59

@Zlato....kad sam ja to napisao na vašem početku EL, bilo je uglavnom odgovora da stvarno nemam pojma. Naravno, kako se utakmice budu množile, biće sve teže ovoj trojci da igra. Kad broj pređe 70, biće jedva stajanja na nogama, ako ne budu ozbiljno odmarani na nekim utakmicama Aba lige, posebno domaćice. A sve to ako se do tada ne povrede, pošto imaju stvarno ozbiljnu minutažu. Mislim da će Budućnost i posebno Cedevita biti u prednosti zbog šireg rostera, mlađih igrača, kao i boljeg trenera. A da, vi mislite da je stvarno Alempijević bolji od Džikića, verovatno i Zdovca i Rimca.