Prirodna selekcija odredila Zvezdinog novog lidera - Džordan Nvora je "taj"!

Autor: Lazar Nikolić
sreda 15.10.2025.
16:45
Izvor: Sportske.net

Nigerijac se izborio za glavnu ulogu.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda

Povezane vesti

Sastavila je Crvena zvezda gotovo pa novi tim za ovu sezonu. Okrenuli su se crveno-beli igračima koji će pre svega sjajnim fizičkim predispozicijama doneti čvrstinu i brzinu u igru tima doskorašnjeg trenera Janisa Sferopulosa, ali se među navijačima tokom čitavog leta postavljalo pitanje ko će biti lider.

Posle odlaska Janisa Sferopulos i debija Saše Obradovića zvezdaši su na utakmici protiv Žalgirisa osim pobede dobili odgovor i na pitanje "čiji je ovo tim".

Kao priordni lider iskristalisao se Džordan Nvora i od sinoć on je glavni.

Za to se Nigerijac sa zavidnim NBA iskstvom izborio kroz prirodnu selekciju. Uzeo je loptu u četvrtoj četvrtini kada se lomila utakmica protiv ljutog rivala pred punom "Arenom" i ubacio 16 poena čime je doneo ekipi Saše Obradovića ogroman trijumf, a sebe promovisao kao igrača koji će se pitati kada se lomi.

Pogađao je Nvora na različite načine, uglavnom iz izolacije. Ubacio trojku, poludistancu, pa od tablu i na prodor. Nije se plašio da preuzme odgovornost, naprotiv, želeo je da novom treneru i saigračima, ali i Zvezdinoj publici pokaže da je on "taj".

Završio je doskorašnji "šesti" igrač Efesa utakmicu protiv Žalgirisa sa 24 poena, ali je imao i sjajne defanzivne poteze, lupao blokade i hvatao i "krao" lopte davajući impuls Zvezdinoj igri, što i jeste odlika lidera.

Nvora je od starta sezone u Evroligi drugi najbolji igrač po indeksu korisnosti. Krilni košarkaš, koji zbog se zbog kadrovskih problema "spustio" na "dvojku"  ima indeks korisnosti 24, samo 0.3 manje od lidera Saše Vezenkova.

Nigerijac u proseku ubacuje preko 20 poena po utakmici, i na to je dodao 5.5 skokova i dve ukradene lopte.

Prostora za napredak itekako ima, posebno u šutu za tri poena. Nvora je u prošloj sezoni Evrolige imao procenat šuta sa distance od 34.5 odsto, na startu ove svega 26.3, ali je i pored toga bio najproduktivniji košarkaš srpskog tima.

Sada kada je sebi, saigračima, navijačima i Saši Obradoviću pokazao šta ume na njemu je da vodi Zvezdu kroz sezonu. 

Lopta će biti u Nvorinim rukama.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke