Priznanje karijere za Jasikevičijusa - da li se Evroliga ogrešila?
Litvanac je vodio savršeno Fenerbahče ove sezone.
Povezane vesti
Žalgiris ispao iz Evrolige, pa odmah krenuo da osigura plejmejkera, Barsa "vrši pritisak" na lidere tima
Sjajni Montero MVP četvrtih mečeva plej-ofa, Vasa Micić odmah iza njega
Zvezda i Partizan se uzalud nadali, Forest je izabrao novi klub!
Trejsi Lesor: ''Kakva sramotna noć za košarku! Evroligo, evo ti 'magičnih momenata', mnogo ih ima!''
Šef stručnog štaba KK Fenerbahčea Šarunas Jasikevičujus dobitnik je nagrade "Aleksandar Gomeljski", koja se dodeljuje za trenera godine u Evrolige, odlučeno je u nedelju kada će biti kompletirani svi parovi plej-ofa elitnog košarkaškog takmičenja.
Litvanski stručnjak, koji je gradio evroligaški put u Žalgirisu i Barseloni, ove sezone je dostigao vrhunac trenerskog angažamana pošto je u drugoj godini na klupi istanbulskog kluba završio kao drugoplasirani na tabeli.
Jasikevičujusov Fenerbahče je zavrpio regularni deo sezone sa skorom 23:11, okončavši uvodnu fazu Evrolige sa samo pobedom manje od u jednom trenutku neprikosnovenog Olimpijakosa.
Da je ipak reč treneru čiji tim je igrao najbolju košarku, svedoči i to što je u glasanju završio ispred Jorgosa Barcokasa iz Olimpijakosa,glasove su dobili i Gordon Herbert, Luka Banki, Đoan Penjaroja, Oded Kataš, Joanis Sferopulos, Željko Obradović, Pijerik Pupe, Ergin Ataman i Vasilis Spanulis.
Jasikevičijus se tako pridružio grupi trenera koji su osvojili prestižno trenersko priznanje čiji laureati su po tri puta bili samo spomenuti Barcokas i Željko Obradović.
Interesantno je da se među trenerima koji su dobili glasove ne nalazi i Tijago Spliter iz Pariza čiji tim je otrovenje aktuelne evroligaške sezone i sastav koji će se narednog utorka upravo suprotstaviti Fenerbahčeu na početku plej-of serije.
0 Komentara