subota 11.01.2020.
20:53

Osveta za Nolana Smita i njegovu trojku?

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U derbi utakmici 15. kola ABA lige, košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju sa 96:95 u dramatičnoj završnici! Koš odluke postigao je Ognjen Jaramaz šutem van linije 6.75 bukvalno u poslednjoj stotinki utakmice.

Crno-beli su se tako posle poraza Budućnosti u Novom Mestu izdvojili na prvom mestu na tabeli sa skorom 12-3.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi, s jedne strane šuterski raspoložen je bio Rade Zagorac, sa druge posebno inspirisan Jaka Blažič, ali je finiš poluvremena obeležio plejmejker Partizana Kori Volden.

On je svojom serijom 8:0, uz dve vezane trojke, doneo crno-belima vođstvo od 55:47, što je bila prilično velika prednost, imajućči u vidu kako se meč do tada odvijao.

Sredinom treće četvrtine, Partizan je stekao i dvocifrenu prednost, poveo je sa 75:63 i delovalo je tada da se utakmica ''lomi'' u korist domaćina, pogotovo što su crno-beli na kraju tog dela igre poveli i sa 81:68.

Međutim, poslednjih deset minuta donosi veliki pad u Partizanovoj igri, gosti iz Ljubljane su osetili svoju šansu, polako su ''topili'' razliku i na ulasku u posldnja dva minuta igre izjednačili na 91:91.

Minut kasnije, na semaforu je stajalo 93:93, a na 17 sekundi pre kraja, Boutrajt svojim solo prodorom donosi prvo vođstvo Cedevita Olimpiji u drugom poluvremenu - 93:95.

Trinkijeri je reagovao tajm-autom, posle kojeg su gosti iskoristili još par faulova koje su imali na raspolaganju, a onda, u poslednjoj akciji, Jaramaz pogađa od tablu, za erupciju oduševljenja u ''Štark Areni''!

Jaramaz je sa 16 poena bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Zagorac je upisao 14, a Rašon Tomas 12 poena.

Na drugoj strani ubedljivo najbolji Jaka Blažič sa 22 poena i 11 skokova.