subota 22.10.2022.
22:27

Skoipljanci na svom terenu savladali ekipu SC Derbija.

AdmiralBet ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

Druga večerašnja utakmica četvrtog kola AdmiralBet ABA lige odigrana je u Skoplju, gde je MZT pred svojim navijačima savladao ekipu podgoričkog SC Derbija rezultatom 92:79.

Ovo je prva pobeda Skopljanaca od povratka u AdmiralBet ABA ligu, a SC Derbi je pretrpeo i treći poraz.

Ključna je bila treća četvrtina, u kojoj je MZT posle ravnopravnog prvog poluvremena uspeo da stekne desetak poena prednosti. U poslednjem kvartalu domaći su tu prednost i održali, pa i uvećali na ''plus 15'' i lakše nego što se očekivalo izborili pobedu u ovom meču.

Američki plej Majkl Kafi bio je najbolji akter meča sa 22 poena, sedam skokova i četiri skoka, 14 je upisao Damjan Stojanoski, a 13 je dodao Mićović, baš kao i Jigitoglu koji je imao i sedam skokova.

Gostujuću ekipu je predvodio Danilo Tasić sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije, a uz njega je i Loren Džekson imao isti poenterski učinak.

Podsetimo, ranije večeras pobedu je ostvarila i podgorička Budućnost koja je na svom terenu savladala Cedevita Olimpiju sa 80:74.