@VirtusSegafredo/Twitter

U poslednjim mečevima današnjeg radporeda Evrolige slavili su Bajern, Fenerbahče i Žalgiris.

Bajern je slavio protiv Baskonije rezulatom 92:79.

Ubedljivo je Bajern počeo bez povređenog Vladimira Lučića, a tako je i završio večerašnji meč u Minhenu.

Poveli su 34:24 posle prve deonice i do kraja prvog poluvremena održali prednost 52:44.

U trećoj četvrtini su zahvaljujući mini-serijama od 5:0, a potom i 7:0 uspeli da povećaju prednost, koja je do kraja samo rasla. Posebno su raspoloženi bili na šutu za tri poena (58%).

Najbolji je bio Vinston sa 16 poena, a pratio ga je Rubit sa 13. Ognjen Jaramaz stigao je do sedam poena uz dve asistencije.

Kod Baskonije istakao se Hauard sa 21 poenom, dok je Tompson upisao 13.

Ovo je drugi vezani poraz Baskonije, posle onog od Albe pre pet dana.

Fenerbahče je slavio protiv Panatinaikosa rezultatom 94:88 posle produžetaka.

Neizvesno je bilo u Atini do samog kraja, a ekipa Dejana Radonjića konstantno je vodila minimalnom prednošću. Na poluvremenu je bilo 39:33, a još ubedljivijeg rezultata na kraju, Panatinaikos su koštale izgubljene lopte, kojih je bilo čak 17, ali neverovatan je bio učinak na ofanzivnom skoku, čak 26, ali ni to nije bilo dovoljno. Marko Gudurić je u poslednjim sekundama ubacio trojku za izjednačnje i produžetke.

U produžetku se nastavila drama, ali je na kraju Fener stigao do preokreta i slavlja posle peta vezanih poraza.

Najbolji u timu Dejana Radonjića bio je Bejkon sa 27 poena, dok je Ponitka postigao 14 uz 11 skokova (10 ofanzivnih)

Fener je predvodio Hejz Dejvis sa 22 poena, a Edvards je upisao 14, koliko i Motli. Marko Gudurić je takođe stao na 14 poena uz tri skoka i pet asistencija.

Turska ekipa je sada na skoru 11:7, dok je Panatinaikos upisao 12. poraz uz šest pobeda.

Žalgiris je na gostovanju Virtusu upisao drugi vezani trijumf. Slavila je ekipa iz Kaunasa rezultatom 85:77.

Žalgiris je dobro otvorio meč i stekao minimalnu prednost na polvuremenu od 40:36. Međutim, Virtus je uspeo da se vrati pre svega šutom sa distance i Milošu Teodosiću, koji je i dodavao i poentirao i tako stigne do izjednačenja pred poslednjih 10 minuta.

Ipak, u nastavku nisu mogli više, pa su gosti vratili vodstvo i na kraju slavili.

Najefikasniji kod pobednika bio je Brazdeikis sa 15 poena, koliko je upisao i Šmits, uz osam skokova.

Virtus je predvodio Miloš Teodosić, koji je ostvario dabl-dabl sa 21 poenom i 12 asistencija