Rafalna paljba u Stožicama - "Delije" ne sumnjaju u pobedu (TVITOVI)

ponedeljak 28.11.2016.
17:43

Košarkaši Crvene zvezde mt:s vode nakon dvadeset minuta igre u "Stožicama" ali je Union Olimpija zadržala rezultatski priključak zahvaljujući fantastičnom Brendonu Džefersonu.

Sportske.net/StudioALTAI/NikolaKrstić

Aktuelni šampion regionalne košarkaške lige večeras gostuje Union Olimpiji u okviru 11. kola ABA lige, a ekipa Dejana Radonjića posle 20 minuta igre ima prednost (43:41) iako domaćin još uvek "duše za vratom".

Union Olimpija uspela je da održi rezultatski priključak zahvaljujući sjajnom Brendonu Džefersonu koji je posle 17 minuta igre imao stoprocentan učinak u šutu za dva, tri i sa linije penala.

Amerikanac je do tog momenta postigao 14 poena i crveno-beli nisu imali rešenje za njega ali su uprkos tome uspeli da odu na odmor sa rezultatskom prednošću.

Nakon prvih dvadeset minuta Crvenu zvezdu mt:s u poenterskom smislu predvodi Stefan Jović sa 10 poena (samo jedan promašaj iz igre), a prate ga Ognjen Kuzmić sa 9 poena i 4 skoka i Marko Gudurić sa 8 poena.