Rapsodija u plavom, imamo prvog finalistu ABA lige!

nedelja 01.04.2018.
20:41

Rešena prva polufinalna dilema, u ponedeljak dobijamo i rešenje druge.

aba-liga/Crvena zvezda mts

Košarkaši podgoričke Budućnosti plasirali su se u finale plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u majstorici polufinalne serije savladali Cedevitu rezultatom 72-57.

Pred prepunim tribinama podgoričke ''Morače'', ekipa Aleksandra Džikića je meč otvorila trojkom Dolmana, ali je prvo poluvreme proteklo u znaku Zagrepčana koji su, predvođeni Ukićem, početkom druge deonice imali i 11 poena razlike - 22:11.

Do kraja poluvremena Budućnost je polako smanjivala prednost rivala, pa je posle 20 minuta igre domaćin stigao do ''pristojnog minusa od samo četiri poena razlike.

Cedevita je održavala prednost i tokom trećeg kvartala, u poslednjih deset minuta igre ušlo se vođstvom Zagrepčana rezultatom 46:45.

Ali, u tih preostalih deset minuta igre viđena je potpuno drugačija slika na terenu. Igra gostiju se u potpunosti raspala, Budućnost je prešla u vođstvo koje je iz minuta u minut uvećavala, pa je izostala i iole neizvesnija završnica ovog meča.

Junak trijumfa Budućnosti bio je raspoloženi Petar Popović sa 14 poena, Nikola Ivanović je upisao 13, a Kajl Lendri 11.

U Cedeviti jedini dvocifren Roko Leni Ukić sa 12 poena.

Drugog finalistu dobićemo u ponedeljak od 21 čas, kada će se u beogradskoj majstorici sastati Crvena zvezda mts i Mornar.