Autor: Nemanja Veljković
petak 14.10.2022.
21:56

Cibona stigla do prve pobede, Mornar zabeležio prvi poraz.

Košarkaši Cibone savladali su ekipu Mornara iz Bara rezultatom 91:88 i tako stigli do prve pobede u ABA ligi ove sezone.

Predvođeni raspoloženim Deronom Raselom ekipa iz Bara bolje je otvorila utakmicu, stekavši osam poena prednosti nakon prvih 10 minuta igre.

Druga četvrtina bila je neizvesnija, pa je Cibona uspela da u jednom trenutku potpuno anulira prednost protivnika, ipak Bar je na odmor otišao sa prednošću od sedam poena.

Treća četvrtina takođe je pripala igračima domaćeg tima koji su predvođeni raspoloženim Kapustom i Bundovićem održavali meč u neizvesnosti.

Početkom poslednje četvrtine Mornar je uspeo da povrati prednost sa početka meča, ali je onda u poslednjim minutima usledio veliki pad, što Cibona koristi i na minut do kraja stigla i do prvog vođstva na meču.

Usledio je uzbudljiv finiš meča i rezultatska klackalica gde su se bolje znašli košarkaši Cibone i na kraju izvojevali prvu pobedu, a Mornaru naneli prvi poraz u sezonu.

U timu Cibone najefikasniji bio je Filip Bundović sa 25 poena, zazim Borna Kapusta sa 21 poenom i Ivan Perasović sa 14.

U timu Mornara Deron Rasel je postigao čak 35 poena, slede Marko Pecarski sa 18 i Milija Miković sa 12.