17:47

Pobeda na startu Akropolis kupa.

KSS
KSS

Reprezentacija Srbije odigrala je danas prvu utakmicu u sklopu priprema za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Na startu ''Akropolis kupa'' u Atini, izabranici Igora Kokoškova su danas savladali reprezentaciju Portorika rezultatom 80:68.

Već sutra se reprezentacija Srbije sastaje sa Meksikom, a za nedelju je zakazan duel sa Grčkom.

Najjači otpor Portorikanci su pružili tokom prve četvrtine koju su dobili sa 21:19, ostatak meča protekao je u znaku našeg tima koji je delovao prilično razigrano.

Druga četvrtina je bila period najbolje igre ''Orlova'' koji su u tih deset minuta napravili razliku 28:11 u svoju korist i na poluvreme otišli rezultatom 47:32 za Srbiju.

U trećoj četvrtini je bilo problema u napadu kada je naš tim u pitanju, a početkom poslednje deonice Portoriko je smanjio zaostatak na osam-devet poena razlike.

Na oko pet minuta pre kraja, Milosavljević trojkom vraća Srbiju na dvocifrenu prednost - 69:57 i do kraja Portoriko nije bio ni blizu preokretu ili nekoj neizvesnijoj završnici.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije danas su bili Filip Petrušev sa 18, Ognjen Dobrić sa 15 i Danilo Anđušić sa 12 poena.