petak 24.03.2017.
21:57

Košarkaši madridskog Reala uspeli su da savladaju Olimpijakos u okviru 28. kola Evrolige.

euroleague.net

Gosti su slavili u "Dvorani mira i prijateljstva" rezultatom 73-79 i tako se vratili na čelo evroligaškog karavan.

Meč je u prvih 20 minuta bio potpuno izjednačen, domaćin je dobio prvu četvrtinu sa pola koša razlike, da bi Real uspeo da izjednači do poluvremena.

U nastavku, Real je zaigrao nešto angažovanije, uspeli su izabranici Pabla Lasa da dobiju treći period sa četiri poena viška i tako sa dva poseda prednosti uđu u poslednjih 10 minuta.

Nastavljaju sa dobrom igrom i u četvrtoj deonici, stigli su i do devet poena viška, ali se domaćin vratio pred sam kraj preko Spanulisa i Papanikolaua.

Igrač utakmice svakako Entoni Rendolf sa 21 poenaim pet skokova i po jednom asistencijom i i ukradenom loptom, kao i čak četiri blokade.

Odličan i Ljulj sa 21 poenom i pet asistencija, pratio ih je Otelo Hanter sa 10 poena.

U ekipi Olimpijakosa ubedljivo najbolji bivši igrač Partizana Nikola Milutinov sa 18 poena, četiri skoka, kao i po jednom ukradenom loptom i blokadom, što je svakako njegova najbolja partija u Evroligi.

Pratili su ga Papanikolau sa 11 poena, kao i Agravanis sa 10.