Real od gotovog umalo napravio veresiju - Šampion Evrope sačuvao "brejk" u Badaloni!

subota 10.06.2023.
20:30

I poveo u seriji.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Real Madrida savladali su kao gosti Huventud sa 83:73 (25:16, 23:16, 22:11, 13:30) u trećem melu polufinalne serije španske ACB lige i tako poveli sa 2:1 u pobedama.

Madriđani su bili dominantni tokom prvih 30 minuta utakmice i u poslednju četvrtinu ušli sa ogromnih +27 (70:43), ali je uporni Huventud u poslednjoj deonici uspeo da priđe na samo pet poena zaostatka (73:78). Ipak, Madriđani su u finišu sačuvali prednost, došli do brejka i prišli na trijumf od novog finala ACB lige.

Šampiona Evrope je do pobede predvodio raspoloženi Džanan Musa sa 25 poena, Geršon Jabusele je ubacio 16, a Mario Hezonja 13 poena.

Najefikasniji kod poraženog Huventuda bio je sjajni Amerikanac Kajl Gaj sa 20 poena.

Četvrti meč u seriji na tri dobijene igra se za dva dana u Badaloni.

U drugom polufinalu sastaju se Barselona i Unikaha, a posle prve dve utakmice u seriji rezultat je 1:1.