22:09

Velika pobeda Albe, kao i Real Madrida.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Uzbudljivo je bilo u Pireju, a ekipa Real Madrida je stigla do pobede 71:77.

Visoki igrači Real Madrida su odmah počeli da prave razliku, ali je prvu malo osetniju prednost Real imao posle trojke Kampaca i dvojke Tavaresa za 12:19.

Vokap je bio sjajan u dresu Olimpijakosa, na drugoj strani je Hezonja dolazio do poena, ali sam finiš druge deonice je pripao Olimpijakosu koji je preko Larencakisa i Fala stigao do samo poena minusa.

Nikako Olimpijakos nije uspevao da preokrene rezultat u svoju korist, sve do poena Kenana na 6 minuta do kraja treće četvrtine. Ipak, onda na scenu stupaju Kampaco i Musa, a onda i Hezonja i Real je sticao prednost.

Olimpijakos je uspeo da izbori neizvesnu završnicu, ali su Kampaco i Tavares bili najbolji kada je to najpotrebnije i uspeli su da privedu utakmicu kraju na najbolji mogući način po Real.

Musa 23 poena, Hezonja je imao 18 poena i 10 skokova. Kod Olimpijakosa Vokap 17 poena, Milutinov svega 4 poena i 4 skoka.

Neizvesno i na mali broj poena bila je i utakmica Albe i Žalgirisa, domaći su odigrali neverovatnu završnicu i slavili pobedu koja može mnogo značiti za srpske timove.

Jonas Matisek je junak Albe, pogodio je trojku na šest sekundi do kraja za pobedu 64:62.

Gosti su imali čak 7 poena viška na 4 minuta do kraja, ali nisu uspeli da iskontrolišu utakmicu do kraja.

U pobedničkom timu Timan je imao 16 poena, Dovitas Gedraitis u Žalgirisu 15 poena.