Real ubedljiv pred duel sa Efesom, Valensija konačno u plej-of zoni
U španskoj Endesa ligi igraju se utakmice 22. kola.
Povezane vesti
U današnjem matine terminu odigrane su čak tri utakmice, a najveću pažnju privukao je meč u Madridu, gde je Real nastavio seriju pobeda.
Madriđani su pred svojim navijačima ubedljivo savladali ekipu Bilbaa sa 86:65 i učvrstili se na liderskoj poziciji sa 19 pobeda i tri poraza, dok su Baskijci jedanaesti sa skorom 9-13.
Fabijen Kozer je sa 16 poena bio najefikasniji u Realu, a veliki doprinos trijumfu dali su i Abalde sa 14 poena i osam skokova i NDiaj sa 14 poena i četiri uhvaćene lopte.
Već za dva dana Real će odigrati i naredni evroligaški meč, u pitanju je odložena utakmica sa Efesom u Istanbulu.
Još jedan španski evroligaš je danas izašao na scenu, Valensija je vezala treću pobedu u nizu na domaćoj sceni i konačno se domogla osmog mesta na tabeli, koje vodi u plej-of.
Ukupno dvanaestu pobedu Valensija je ostvarila na gostovanju u Đironi gde je slavila sa 79:75, uz 16 poena Lopez-Arestegija i 14 Klavera, a domaću ekipu predvodio je Tejlor sa 22 poena i 9 skokova, dok je bivši centar Partizana Dušan Miletić upisao četiri poena za četiri minuta u igri.
Treći meč u ovom terminu odigran je u Mursiji gde je domaći tim savladao ekipu Unikahe sa 85:80. Mursija je ovom pobedom prekinula seriju poraza, sada ima skor 9-13, a Unikaha je pretrpela ukupno osmi poraz i trenutno je na petom mestu sa skorom 14-8, koliko ima i šestoplasirani Huventud. Mekfaden je bio najefikasniji u ekipi Mursije sa 24 poena, a goste iz Malage je predvodio Kebdrik Peri sa 18 poena.
0 Komentara