00:30

Tri utakmice, tri pobede ''Stršljenova''.

Beta/AP Photo/John Minchillo

Ekipa Šarlot Hornetsa sjajno je započela novu sezonu, što je potvrdila i večeras u duelu sa Bruklin Netsima.

Hornetsi su kao gosti trijumfovali rezultatom 111:95, uz odličnu partiju Majlsa Bridžisa koji je meč završio sa 32 postignuta poena, uz devet skokova i dve asistencije. Uz njega, istakli su se i Bol sa 18 i Smit sa 15 poena, a dvocifren je bio i Martin sa 12 poena.

I dok je Bridžis bio raspucan kod Hornetsa, Kevin Durant je blistao u ekipi Netsa. On je bio najefikasniji igrač utakmice sa 38 poena i pet skokova, a pratio ga je Džejms Hardsen sa 15 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Bruklin je u većem delu prvog poluvremena, kao i tokom treće četvrtine imao blagu prednost, ali od završnice trećeg kvartala Hornetsi su preuzeli kontrolu i na kraju stigli i do ubedljivog trijumfa.

Netsima je ovo drugi poraz u prve tri utakmice u novoj sezoni.