Rođendanski poklon Melu, težak poraz Denvera, nemoćan i Jokić!

nedelja 30.05.2021.
00:33

Nagetsi bez šanse večeras, biće duga serija protiv Portlanda.

Beta/AP Photo/Steve Dykes

Totalna dominacija Portlanda u četvrtoj utakmici prve runde plej-ofa protiv Denvera. Blejzersi su večeras na svom terenu slavili ubedljivo, rezultatom 115:95 i tako izjednačili na 2:2 u pobedama.

Početnih 6:0 za domaće bio je nagoveštaj onoga što je usledilo kasnije tokom meča. Denver se rezultatski držao samo do uvodnih minuta druge četvrtine, kada je izjednačio na 36:36, ali vrlo brzo je Portland počeo da uvećava razliku u svoju korist, a pitanje pobednika rešeno je već sredinom treće četvrtine, kada su domaći poveli sa 91:58.

Ni Nikola Jokić, ni njegovi saigrači večeras nisu imali šutersko veče, procenti šuta su im bili veoma loši, za razliku od raspoloženog domaćeg tima, koji je ubedljivom pobedom proslavio i 37. rođendan Karmela Entonija.

Jokić je iz igre pogodio sedam šuteva od 18 pokušaja, daleko od MVP nivoa, ali je i pored toga opet bio najefikasniji u svom timu sa 16 poena i devet skokova. Kampaco i Moris su ga pratili sa po 12 poena.

U pobedničkoj ekipi Pauel 29 poena, MekKolum 21, Nurkić 17, a slavljenik Karmelo Entoni je meč završio sa 12 poena.

Ranije večeras, Milvoki je prošao u polufinale Istoka, četvrtom pobedom nad Majamijem u četiri odigrana meča.