Sakramento izgubio neverovatnu prednost za manje od minut, Hjuston odigrao najgoru utakmicu u istoriji!

Autor: Boris Jovanović
ponedeljak 01.03.2021.
08:37

Teško je opisati šta se desilo Sakramentu, a još teže Hjustonovu crnu noć...

Kingsi su našli najneverovatniji način da izgube utakmicu, Pi-Džej Vašington je ubacio rekord karijere, 42 poena, Malik Monk dodao 21, uz koš po faulom i bacanje koji je doneo pobedu svom timu. Sakramento je uspeo da promaši pet slobodnih bacanja u poslednjih 70 sekundi meča, odnosno da za 53 sekunde prospe osam razlike. Deluje nemoguće, ali eto i za takav "podvig" su spremni, nije ni čudo što su izgubili 10 od poslednjih 11 mečeva. Bjelica je ubacio 11 poena, uz samo jedan promašaj, imao dva skoka i asistenciju.

Za Minesotu nma nade, jasno teško je protiv Sansa, Buker je brojao do 43, od toga 21 poen ubacio u trećoj četvrtini, pa najgori tim lige nije imao nikakvu šansu. Ni promena trenera "Vukovima" nije donela ništa, novi kouč Finč je nastavio tamo gde je stao otpušteni Sanders. Ovo mu je bila prva utakmica kod kuće, a skor Minesote u februaru je 2-14.

Lejkersi su rasturili Voriorse, spustili su rivala sa Pacifika na 92 poen, Lebron je ubaio 19 poena, ovo je njegov 1300. meč u regularnoj sezoni. U prvom poluvremenu Voriorsi nisu znali šta ih je snašlo, 73:44 na poluvremenu, a poseban motiv im je bila utakmica u januaru kada su izgubili +14 i utakmicu u finišu.

Hjuston je u pravom raspadu, izgubili su sa 49 razlike kod kuće od Memfisa, to je njihov 11. poraz. Džastis Vinslov se vratio posle povrede, nakon godinu dana, ovo je bio njegov četvrti meč posle dugog odsustva i najbolji do sada ubacio je 19 poena. Hjuston je šutirao trojke 4 od 45, ukupno 27% šuta, najslabije u istoriji franšize. Osramoćeni su, primili su 35 poena iz kontre, 74 iz reketa.

Majami je stigao na 50%, finalista iz prošle sezone je zabeležio šestu pobedu u nizu, slavili su protiv Atlante, Kendrik Nan je ubacio 24 poena, Adebajo dodao 16, uz 13 skokova, serijom od 10:0 u finišu je Hit rešio utakmicu. Zvuči kao čudo, ali Niksi su iznad 50% ovo je zaista uvrnuta sezona. Džulijus Randl je bio sjajan u drugom poluvremenu meča protiv Detroita, ubacio je 17 od svojih 25 poena u nastavku, pa je Njujork dobio Pistonse. Oni su na 18-17, četvrti na Istoku, a bili su pozitivni u ovom delu sezonu pre osam godina, tačnije 2013. kada su regularni deo završili sa 54-28 skorom.

Boston je uspeo da se vrati i dobije Vašington, četiri poena za Tejtuma u poslednjih 15 sekundi su okrenuli utakmicu. On je ubacio 31, Kemba dodao 21, Tajs 20, pa su 46 poena najboljeg strelca lige Bredlija Bila ostala bez nagrade. Vašington je u dobroj formi, Vestbruk je uz 24 poena, imao 11 skokova, ali je njegov tim izgubio drugi put u devet mečeva.

Milvoki je na "matineu" tukao Kliperse, meč u Tampi između Toronta i Čikaga je odložen zbog korone.

Milvoki - LA Klipers 105:100
Boston - Vašington 111:110
Detroit - Njujork 90:109
Majami - Atlanta 109:99
Hjuston - Memfis 84:133
LA Lejkers - Golden Stejt 117:91
Minesota - Feniks 99:118
Šarlot - Sakramento 127:126