Sale o problemima zbog kojih ga nije bilo: "Zbog toga sam odbijao ponude"
Srpski trener predstavljen u Bahčešehiru.
Povezane vesti
Evroligaško ime u Zenitu - Ivanović stiže umesto Radonjića?
Finale ogolilo sve - Monako je "rudnik zlata", a Robinson "mačka u džaku"
Od prazne kase do šampionskih fanfara - Monako pokorio Pariz i popeo se na tron!
Madarov šou u senci Lundbergovog podviga - Makabi je šampion Izraela, Micić podbacio kad je najvažnije
Nekadašnji selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević predstavljen je danas kao novi strateg turskog Bahčešehira na čijoj će klupi zameniti Marka Baraća, a prilikom promocije dotakao se i teme zbog čega ga tako dugo nije bilo u klupskoj košarci.
Posle četvorogodišnje pauze, nekadašnji as jugoslovenske košarke ponovo je preuzeo trenerske dizgine, a na predstavljanju nije krio reči hvale na račun Bahčešehira.
"Nakon što sam video strast rukovodstva i našeg predsednika, prihvatio sam ovaj izazov. Veoma sam srećan što počinjem svoju novu ulogu. Moji lični ciljevi vezani za košarku se nikada nisu promenili. Uvek težim da stignem do finala, jurim trofeje i šampionate i pomognem svojim igračima da ostvare ciljeve. Bahčešehir mi je objasnio svoju viziju i ciljeve, a ja sam sa velikim entuzijazmom prihvatio da budem ovde i nastavim da pobeđujem", rekao je nekadašnji selektor reprezentacije Srbije prilikom predstavljanja u istanbulskom klubu.
Đorđević je podsetio na period boravka u Fenerbahče, kada je deleći teretanu sa Bahčešehirom imao izbliza priliku da se upozna sa radom manje poznatog istanbulskog kluba.
"Poznavao sam Bahčešehir čak i pre nego što sam došao ovde. Delili smo istu teretanu kada sam trenirao Fenerbahče. Poznajem ljude koji ovde rade. Кošarkaška zajednica nije toliko velika, pa se uvek viđamo i razmenjujemo ideje. Nisam trenirao nijedan klub poslednjih nekoliko godina. Dobijao sam ponude od nekih klubova, ali ih nisam prihvatio. Pre godinu i po dana, suočio sam se sa fizičkim problemom koji je uticao na moj svakodnevni život. Morao sam da se pozabavim tim i da prebrodim taj period svog života. To je bio jedan od razloga zašto sam odbio neke ponude, a neke nisam prihvatio jer te mogućnosti nisu bile tako dobre kao koledž Bahčešehir", rekao je Đorđević, koji je poslednji angažman u klupskoj košarci imao upravo u Fenerbahčeu u sezoni 2021/22.
Neizostavan osvrt na predstavljanju imao je prilikom čestitki svojim prethodnicima Dejanu Radonjiću i Marku Baraću, koji su postavili temelje sadašnje ekipe.
"Bahčešehir je tim koji svake godine raste. Stigli su do polufinala i u ligi i u Evrokupu dve godine zaredom. Moram da čestitam klubu i Dejanu Radonjiću i Marku Baraću, koji su ovde radili pre mene, na ovom uspehu. Sada je moj posao da nastavim ovim putem. Želeo bih da naši navijači i svi ljubitelji košarke koji nas podržavaju dođu na naše utakmice i gledaju naš tim. Gradimo zanimljiv i takmičarski tim. Nadam se da će svi koji nas podržavaju uživati u košarci koju igramo sa našim igračima", poručio je on.
0 Komentara