sreda 11.05.2016.
23:39

Srpski centar iz redova Manrese "nabio" najjači indeks od svih košarkaša u vanrednom 32. kolu ACB lige. Zapažene role Luke Bogdanovića, Nemanje Nedovića, Ivana Paunića, Stevana Jelovca i Đorđa Gagića. Povratak na teren Stefana Markovića.

acb.com

Manresa je poražena na gostovanju u Bilbau rezultatom 73:63, ali je centralna figura tog meča bio Dejan Musli.

On je imao dabl-dabl učinak od 23 poena i 11 skokova, kao i indeks korisnosti 37, što je najveća valorizacija jednog igrača u ovom kolu španskog prvenstva.

U pobedničkom sasatvu nije bilo Dejana Todorovića.

Lepa vest za selektora Srbije Aleksanra Đorđevića je povratak na teren 'duše' našeg nacionalnog tima Stefana Markovića posle duge i neugodne povrede.

Unikaha je ubedljivo slavila u San Sebastijanu protiv fenjeraša Gipuzkoe rezultatom 86:60 i tako osigurala učešće u plej-ofu, a Marković je za nešto više od 13 minuta u igri zabeležio jednu asistenciju. Uzeo je dva šuta van linije 6.75 i promašio oba.

Nemanja Nedović je sa 11 poena i 6 asistencija za 25 minuta provedenih na parketu bio među najbioljima u ekipi iz Malage. Kod domaćina ubedljivo najbolji Grimau sa 26 poena.

Real Madrid je unakazio Funelabradu sa čak 48 poena razlike - 129:81.

Ivan Paunić je uz Aleksa Urtasuna bio jedina svetla tačka razbijenih gostiju iz Andaluzije sa 16 postignutih poena. Srpski kombo bek je igrao 34 minuta i na svoj košgeterski učinak dodao 4 skoka i 3 asistencije. Oliver Stević je za 15 minuta u igru postigao 6 poena i upisao 3 skoka.

Zanimljivo, u ekipi 'Kraljevskog kluba' su se svi igrači upisali u listu strelaca osim Luke dončića, čak osmorica ih je imalo dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Trej Tomkins sa 25 postignutih poena.

Barselona je sačuvala lidersku poziciju pobedom u 'Blaugrani' nad Gran Kanarojom rezultatom 85:75.

Aleks Abrines i Huan Karlos Navaro su bili najubojitiji kod Katalonaca sa po 16 postignutih poena, a svi igrači koje je Ćavi Paskval koristio u rotaciji su se upisali u strelce. Kod gostiju sa Kanarskih ostrva odskočili su Di-Džej Sili sa 20 i Alen Omić sa 17 poena i 8 skokova.

Valensija je održala korak za vodećom Barsom pošto je upisala tesan trijumf u Saragosi (75:78).

Bivši kapiten Partizana Vladimir Lučić je ponovo bio epizodista kod 'Slepih miševa' i nije se upisao u strelce, za nešto manje od četiri minuta provedenih u igri zabeležio je jedan skok. Kod poraženih Aragonaca Stevan Jelovac je bio jedan od trojice dvocifrenih sa 12 postignutih poena za 16 minuta.

Estudijantes je ostao u opasnoj zoni porazom od Mursije na svom parketu (67:82). Potencijalni reprezentativac Srbije Stefan Birčević se nije upisao u strelce za oko šest minuta u igri, u njegovim 'pozitivnim' statističkim kolonama stoji samo jedan skok. Goste je do pobede vodio Antelo sa 21 poenom i 7 skokova.

Sevilja je nakon produžetka slomila otpor Andore. Rezultat posle regularnog dela toka utakmice bio je 65:65, a nakon dodatnih pet minuta 88:81.

Bivši košarkaš Crvene zvezde i Partizana, Luka Bogdanović, bio je najbolji u gostujućem sastavu sa 19 poena, 3 skoka, 3 blokade i 2 asisetncije za 36 minuta u igri. S druge strane, Nenad Miljenović je igrao 15 minuta i pobedi Andalužana doprineo sa po 2 poena, asistencije i skoka.

Od srpskih košarkaša, radovao se i Đorđe Gagić, čiji je novi klub Iberostar Tenerife savladao nejaki Obradorio iz Kompostele rezultatom 71:56 i tako zadržao teoretske šanse da se domogne plej-ofa. Gagić je proveo na parketu 13 minuta i za to vreme postigao 7 poena, imao 3 skoka i jednu asistenciju.

Zbog obaveza na fajnal-foru Evrolige Laboral Kuća je svoj meč 32. kola odigrala ranije. Huventud je savladan u Vitoriji sa 102:99, utakmicu je obeležio sjajni plejmejker Baska Darijus Adams sa 32 poena, a srpski centar Milovan Raković nije ulazio u igru.