20:46

Posle osvojenog ABA Superkupa, vezali su i drugu pobedu u AdmiralBet ABA ligi.

KK SC Derbi
KK SC Derbi

Večeras će biti kompletirano drugo kolo AdmiralBet ABA lige, a jedna utakmica je već završena.

SC Derbi je u Podgorici savladao ekipu Zadra sa 88:75, što je druga pobeda ekipe trenera Žakelja, a drugi poraz Zadrana na startu nove sezone u regionalnom takmičenju.

Gosti su odolevali tokom prvog poluvremena kada su uglavnom bili ravnopravan rival, ali je SC Derbi u trećoj četvrtini ''dodao gas'' i stekao 13 poena prednosti.

Zadar je početkom poslednjeg kvartala uspeo da smanji zaostatak na samo tri poena razlike, ali je finiš opet pripao domaćinu koji je upisao zasluženu pobedu.

Sjajan je bio Kenan Kamenjaš sa 12 poena i 12 skokova, a efikasniji od njega u pobedničkoj ekipi bio je samo Vučeljić sa 13 poena.

Kod Zadrana, Luka Božić je podsetio na sjajne partije iz prošle sezone. Večeras se zaustavio na 26 poena, 11 skokova i četiri asistencije, ali protiv odlične podgoričke ekipe to večeras nije bilo dovoljno za trijumf.