nedelja 06.06.2021.
20:39

Zvezda bolja posle prvih 20 minuta.

@kkcrvenazvezda/Twitter

Košarkaši Crvene zvezde vode na poluvremenu druge polufinalne utakmice KLS protiv Borca iz Čačka sa 46:31,

Odlična igra u tranziciji, uz šut za tri poena koji ih je služio, omogućio je Crvenoj zvezdi veoma dobru prvu četvrtinu. Četiri različita igrača su u tom periodu pogađali trojke koje je Borac slabo branio.

S druge strane, tek nakon serije gostiju od 0:10, Borac je došao do prvih poena kada ih je "trgnuo" trener Marinović tajm-autom.

Zvezda je dominirala i pod košem, ali Borac se držao uz pomoć mladog Đorđa Ćurčića, koji je odisao samopouzdanjem uprkos tome što ima svega 17 godina. Bila je dobra energija u redovima Čačana u tim trenucima, ali Zvezdu to nije omelo da održava prednost sve do tri minuta pre kraja prvog dela. Tada su Gavrilović i Kočović pomogli domaćinu da se vrati u igru i dođu na tri poena zaostatka.

Energija Borca je utihnula, što je Zvezda oberučke prihvatila i ponovo su došli do dvocifrene prednosti. Bilo je čak +15.

Navijači na društvenim mrežama bili su kritički nastrojeni tokom blagog pada Crvene zvezde.