Šaj: "Toliki mi je teret pao sa ramena, toliko stresa je oslobođeno"
Kanađanin jutros stao u red sa najvećim imenima u istoriji košarke.

Povezane vesti
MVP regularnog dela sezone u NBA ligi, najbolji poenter lige, a sada i najkorisniji igrač velikog finala - Šaj Gildžes-Aleksander!
Sjajni Kanađanin je jutros u odlučujućoj sedmoj utakmici velikog finala NBA lige predvodio svoju Oklahomu do prve titule u istoriji i pobedi protiv Indijane rezultatom 103:91 dorpineo sa 29 poena i 12 asistencija.
"Osećaj je neverovatan, toliki mi je teret pao sa ramena, toliko stresa je oslobođeno. Ponosan sam na ovu grupu igrača", rekao je Šaj i pohvalio celi tim, kao i onaj pored terena:
"Obavili su sjajan posao i napravili pobedničku kulturu. To se često ne vidi, ali oni su nam dali platformu da postanemo ovo što jesmo. Nije to slučajno."
Vilis Rid, Karim Abdul-Džabar, Mozes Meloun, Medžik Džonson, Majkl Džordan, Hakim Olajdžuvon, Tim Dankan i Lebron Džejms su jedini pre njega uspeli da budu najkorisniji igrači regularnog dela sezone, kao i finalne serije.
"Teško je poverovati da sam deo takve grupe, teško mi je da pojmim da sam taj košarkaš ponekad. Kao dečak sanjaš, svaki klinac sanja, ali nikad ne znaš hoće li se snovi ostvariti. Zato hvala svima koji su mi pomogli da mi se snovi ostvare. Treneri su mnogo radili sa mnom na tome da budem smiren i da budem pravi u onim najvažnijim trenucima, tu su svi najveći igrači pravili sebi ime", zaključio je Šaj.
0 Komentara