23:38

U izvanrednoj su formi.

Beta/AP Photo/Peter K. Afriyie

Košarkaši Njujork Niksa upisali su večeras šestu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Oni su pred svojim navijačima ubedljivo savladali ekipu Majami Hita rezultatom 125:109, i ujedno naneli šesti uzastopni poraz aktuelnom vicešampionu.

Niksi sada imaju skor 29-17 i probili su se na četvrto msto Istočne konferencije, a Majami je tek na sedmom mestu Istoka sa skorom 24-22.

Majami se rezultatski držao do poslednje četvrtine, ali je Majami tada uspeo da stekne dvocifrenu prednost i na kraju rutinski stigao do pobede.

Utisak je pokvarila povreda Džulijusa Rendla sredinom poslednjeg kvartala, kada je doživeo nezgodan pad na rame i odmah je, uz bolnu grimasu, otišao u svlačionicu gde mu se ukazivala pomoć.

Branson je sa 32 poena, 8 asistencija i 5 skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, Anunobi i Rendl su upisali po 19, a u ekipi Majamija Batler se istakao sa 28 poena i 8 skokova.

Naš Nikola Jović je tek u finišu dobio priliku da odigra minut i 11 sekundi, nedovoljno za bilo kakav učinak.