Sferopulos video i dobre stvari u porazu od Olimpijakosa

četvrtak 16.11.2023.
23:00

Prva reakcija Zvezdinog trenera.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Crvena zvezda je večeras u meču devetog kola Evrolige poražena u Pireju od domaćeg Olimpijakosa rezultatom 88:83, što joj je šesti poraz od početka sezone, ali je opet do samog kraja bila rezultatski u igri i kao i prethodnih pet puta je poražena malom razlikom.

Borbu do poslednjih trenutaka meča je pohvalio i trener crveno-belih Janis Sferopulos.

''Mislim da smo se danas dobro borili protiv dobre ekipe, koja pogotovo na domaćem terenu igra čvrsto. U prvom poluvremenu sko kontrolisali ritam utakmice i do tri minuta do kraja prvog poluvremena odbrana nam je bila dobra.

Na poluvremenu diskutovali da moramo biti brži u napadu, ali u trećoj deonici smo previše držali loptu u rukama, promašivali neke šuteve i postigli premalo poena, to je presudilo u ovoj utakmici.

I pored razlike u poenima, zadovoljan sam kako smo se borili i što smo sve vreme pokušavali da se vratimo u igru. Najbitnije je da naučimo iz poraza, da unapredimo sve što nije valjalo i da igramo bolje u nastavku sezone'', izjavio je Sferopulos.