22:35

Možda i prvi kandidat za osvajača Evrokupa.

Valencia
Valencia

Košarkaši Valensije savladali su Metropolitan 98:85 i plasirali se u polufinale Evrokupa.

Domaćin je vodio svih 40 minuta i potpuno zasluženo se plasirao među četiri najbolje ekipe u Evrokupu.

"Slepi miševi" su do prve dvocifrene prednosti stigli na početku druge četvrtine (39:28). Rivero i Dubljević bili su nerešiva enigma za goste iz Francuske. Ubro je bilo maksimalnih +16 za domaće (52:36).

Uspeli su gosti da smanje na -6(59:53) na startu drugog poluvremena. igrao je odlično Kamings, a pomagao mu je Mekre.

Ubrzo je Valensija ponovo dodala gas i vratila dvocfirenu prednost. Imali su gosti još jedan pokuašaj da se vrate u meč na sredini poslednje četvrtine (90:83), ali nisu imali snage za više od toga. Utisak je da je mnogo bolji tim večeras prošao u polufinale.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Portorikanac Rivero sa 21 poenom, Dubljević je imao dabl-dabl učinak, 16 poena i 13 skokova. Ubedljivo najjefikasniji u ekipi Metropolitana bio je Kamings sa 31 poenom, Mekre je ubacio 20 koševa.

Protivnik Valensije u polufinalu biće Virtus iz Bolonje.