utorak 30.03.2021.
20:38

Ekipa Dejana Radonjića nije mogla do iznenađenja.

EPA-EFE/Fernando Alvarado

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Olimpije Milana sa 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 21:18) u okviru 32. kola Evrolige.

Domaćin je veoma loše ušao u meč i dopustio rivalu seriju 10:0, a sebi skoro pet minuta bez poena, pa je do kraja prve deonice gost stigao do dvocifrene prednosti - 22:12.

U drugoj četvrtini izabranici Dejana Radonjića zaigrali su nešto bolje, međutim nisu uspeli da se dodatno približe Italijanima koji su na poluvremenu imali sigurno vođstvo - 47:36.

Sve je postalo jasno u trećoj deonici kada su "manekeni" serijom 9:0 i poenima raspoloženog bivšeg košarkaša Zvezde Kevina Pantera praktično osigurali trijumf u gostima.

Na kraju, ubedljiva i zaslužena pobeda Olimpije Milana sa 21 poenom razlike, najraspoloženiji za igru bio je upravo Panter sa 23 poena, pored njega po 14 dodali su Šilds i Hajns.

U Zvezdi Lojd je postigao 22 poena, a osim njega jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Dobrić sa 14 poena.