20:12

Gosti iz Novog Sada prokockali dvocifrenu prednost u drugom poluvremenu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Košarkaši OKK Beograda i novosadske Vojvodin:e odigrali su veoma zanimljiv i dramatičan duel u dvorani ''Mega Factory'' u Beogradu.

OKK Beograd je slavio posle produžetka rezultatom 111:105, a u regularnom toku meča bilo je 91:91.

Ovo je peta pobeda ''Klonfera'' od početka sezone u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije, a Vojvodina je pretrpela četvrti poraz.

Novosađani imaju za čime da žale posle ove utakmice jer su tokom treće četvrtine imali četrnaest poena prednosti, vodili su sa 7:65 posle serije 12:0, ali su domaći uspeli da se vrate i da u poslednjem kvartalu naprave veliki preokret.

Na ulasku u sam finiš OKK Beograd je vodio sa 90:86, a Vojvodina je pogotkom Rakićevića u poslednjim trenucima uspela da izbori produžetak.

Međutim, u dodatnih pet minuta ekipa OKK Beograda je bila bolji rival i uspela da dođe do važnog trijumfa.

Najzaslužniji za ovakav epilog bili su Petar Kovačević sa 29 poena, po šest skokova i asistencija i Luka Mitrović sa 26 poena i osam asistencija.

U ekipi Vojvodine odlične partije prikazali su Nikolas Nil sa 26 poena i devet asistencija i Petar Rakićević sa 23 poena.