Sjajna Igokea zaustavila Cedevitu i zasela na čelo tabele!

subota 13.03.2021.
21:12

Tim iz Laktaša sve ozbiljniji kandidat ne samo za plasman u plej-of, već i za nešto više!

BETAPHOTO/ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna/DS

Seriji pobeda Cedevita Olimpije u ABA ligi došao je kraj.

Ljubljančani su večeras u jednom od derbija 21. kola poraženi u Laktašima od domaće Igokee, koja je slavila rezultatom 76:70 i učvrstila se na prvom mestu na tabeli, sa 16 pobeda i četiri poraza, dok Cedevita Olimpija na drugom mestu ima pobedu manje, uz meč manje.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Igokea je u trećoj deonici zaigrala bolje i efikasnije, stekla je prednost od osam-devet poena i do kraja uspela da izdrži nalete gostiju u pokušaju da naprtave preokret.

Klemons je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratili su ga Atić i Ilić sa po 15, a u Cedevita Olimpiji podbacio je njihov najbolji igrač Jaka Blažič, koji je zaustavljen na samo pet poena za 31 minut u igri.

U nedostatku njegovih poena, najefikasniji kod gostiju bili su Peri sa 13 i Hopkins sa 12 poena i 11 skokova.