Sjajni Lučić i Jaramaz vode Bajern ka finalu!

subota 28.05.2022.
22:22

Odlične partije srpskih reprezentativaca.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

U Nemačkoj je počela polufinalna serija plej-ofa Bundeslige, a Bajern je večeras poveo u pobedama sa 1:0 protiv ekipe Bona.

Ekipa Andree Trinkijerija je kao gost bila bolja od Bona rezultatom 80:68, a najbolji akteri ovog meča bili su srpski reprezentativci, Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz.

Lučić je meč završio sa 19 poena, sedam skokova i dve asistencije, a Jaramaz je upisao 18 poena, četiri asistencije i tri skoka. Uz njih, odličan učinak je imao i Vejler-Bab sa 15 poena i osam uhvaćenih lopti.

Kod domaćih najbolji Džekson sa 14 poena, devet asistencija i šest skokova.

Bon je bio ravnopravan tokom prvog poluvremena, ali ključna je bila treća četvrtina koju je Bajern dobio sa 26:16. U poslednjih deset minuta domaći su uspeli da priđu na poen zaostatka, ali Bajern se u završnici ponovo rezultatski ''odlepio'' i zasluženo stigao do trijumfa.

Drugi polufinalni par je Alba - Ludvigsburg, a Alba vodi sa 1:0 u pobedama.