Sjajni Slukas srušio "Kralja" u Madridu!

petak 02.03.2018.
23:14

Košarkaši Fenerbahče Doguša slavili su na gostovanju u španskoj prestonici, protiv ekipe Reala.

Epa/Tolga Bozoglu

Izabranici Željka Obradovića odneli su ceo plen iz Madrida, kako su nadigrali "kraljevski" klub rezultatom 83-86.

Tesno je bilo tokom čitavog susreta, kako se i očekivalo, a Real je bio nešto bolji rival u prvih 20 minuta.

Fener je bolje otvorio meč, došao do čak 12 poena prednosti serijom 14-2, ali je Real do kraja prvog kvartala uspeo i da poravna rezultat, da bi u nastavku došao i do preokreta.

Na kraju je Real bolje zatvorio prvo poluvreme, pa su na odmor otišli sa pet poena viška.

Fener je potom zaigrao nešto bolje u trećem kvartalu, usledila je rezultatska klackalica, a gosti uspevaju na pauzu pred poslednjih 10 minuta da odu sa tri poena prednosti.

Neizvesno je bilo do samog kraja, Fener je ipak konstantno bio u prednosti, Slukas je blista, pogodio je nekoliko važnih šuteva u završnici, a sakupio je 18 poena u drugom poluvremenu.

Na kraju je Real nakon trojke Fernandeuza prišao ekipi iz Istanbula na samo poen zaostatka, ali je Slukas sa linije penala rešio pitanje pobednika i tako sakupio 20 poena u drugih 20 minuta.

Upravo je Slukas bio i najefikasniji, sve poene je postigao u drugom poluvremenu, upisao je i četiri asistencije i tri skoka, pratili su ga Naneli sa 16 i Datome sa 17 postignutih poena.

U ekipi Reala 15 poena Džejsija Kerola, 14 je dodao Luka Dončić, dok je 11 upisao Fakundo Kampaco.