utorak 14.12.2021.
20:56

U prvim mečevima 15. kola Evrolige slavili su Efes i Fenerbahče.

TurkishAirLines EuroLeague

Košarkaši Efesa pobedili su Baskoniju u Istanbulu rezultatom 87:72 (13:21, 30:21, 23:20, 21:10).

Posle prve četvrtine delovalo je da će Efes nastaviti po starom, odnosno da gledaju u novi poraz. Baskonija se bolje razigrala i povela posle prvih 10 minuta rezultatom 21:13.

Međutim u narednom kvartalu turski tim je uz nekoliko mini-serija predvođen Vasilijem Micićem, koji je pogodio dve važne trojke, uspeo da preokrene rezultat na poluvremenu i povede 43:42.

Po povratku na teren Efes je nastavo u istom maniru. Miciću su se pridružili Larkin i Petrušev, dok je Grejndžer držao Baskoniju konkurentnom.

Četvrti kvartal bio je odlučujući. Španska ekipa je stigla do svega 10 poena, dok je Efes upisao duplo više. Otvorili su četvrtinu serijom od 9:0, a koš dobro zatvorili, tako da Baskonija nije imala šanse.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Micić sa 24 poena, četiri skoka i četiri asistencije, dok je Plaj postigao 17 poena uz pet skokova, Larkin je stigao do 16, uz sedam skokova, a Moerman 15, uz šest skokova. Petrušev je postigao šest poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

U Baskoniji najviše su ubacili Grejndžer i Fontekijo, po 17, dok je Boldvin stigao do 10 poena.

Efesu je pobeda bila od velikog značaja jerje prethodno izgubio od Barselone i Bajerna.

Efes je sada na skoru 7:8, dok je Baskonija ostvarila pet pobeda i 10 poraza.

U drugom meču Fenerbahče se savladao Makavi rezultatom 90:79 (23:18, 19:19, 28:14, 20:28).

Ekipa Saše Đorđevića dobro je ušla u meč i održavala minimalnu prednost do kraja prvog dela meča. Odlučujuća je bila treća četvrtina kada je Fener upisao duplo više koševa od Makabija i tako napravio razliku od 19 poena pred poslednju deonicu pri rezultatu 70:51.

U poslednjem kvartalu gosti iz Tel Aviva su počeli da se bude, međutim nije bilo dovoljno za preokret.

Najbolji u Fenerbahčeu bio je Buker sa 22 poena i šest skokova, poen manje upisao je De Kolo, dok su Gudurić i Henri postigli po devet.

Makabi je predvodio Nunali sa 18 poena, Vilbekin je stigao do 14, a Evans je stao na 13.

Ovo je šesta pobeda Fenerbahčea zaredom, a treća u Evroligi, dok je Makabi upisao svoj četvrti poraz zaredom u Evropi.

Fener je na skoru od šest pobeda i devet poraza, dok je Makabi na sedam pobeda i osam poraza.