Smailagić puca na visoko: "Želim F4 sa Virtusom, kada imaš Srbina - pobeđuješ"

Autor: Aleksandar Golubović
utorak 16.09.2025.
23:45
Izvor: Sportske.net

Tim iz Bolonje je prošlu sezonu završio na pretposlednjem mestu u Evroligi.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Povezane vesti

Srpski košarkaš Alen Smailagić započeo je ovog leta novo poglavlje u karijeri pošto je dres Žalgirisa zamenio Virtusovim, a selidba u Bolonju kao da je uliva veću dozu samopouzdanja kod talentovanog igrača koji u slavnom italijanskom klubu gađa najviše ambicije.

Mada je u jednom trenutku delovalo da će ostati u Kaunasu, iznenadni rastanak Žalgirisa sa Andreom Trinkijerijem ubrzao je Alenovu odluku o odlasku iz Litvanije. Sada je u Virtusu gde će se apsolutno podrediti zahtevima trenera Duška Ivanovića.

"Moja uloga? Kako god trener odluči, meni to odgovara. Ako želi da igram peticu, igraću peticu. Ako želi da igram četvorku, igraću četvorku. Uvek ću dati sve od sebe za tim. Iskustvo u Virtusu mi mnogo znači. Imam odličnog trenera koji priča moj jezik i to je važno. Imamo sjajnu grupu i mislim da možemo da se pokažemo u Evroligi", započeo je intervju za "Pianeta Basket" košarkaš koji se ovog leta našao na širem spisku reprezetacije Srbije za odlazak na Evrobasket.

Košarkaš kojem je malo nedostajalo da u sezoni 2022/23 izbori Fajnal-for sa Partizanom, veruje da će to uspeti u nadolazećoj sa Virtusom, uprkos tome što slavni italijanski tim proletos nije ispoljio jače ambicije.

"Evroliga? Očekujem najbolje, čak i Fajnal for. Možda zvuči malo suludo, ali je to naša ambicija i tako moramo da mislimo. Od prvog dana se upoznajemo i pravimo timsku hemiju. Imamo veliki broj jakih igrača koji su sposobni da pokriju više pozicija. Samo treba da pronađemo pravi način da iskoristimo pun potencijal koji posedujemo", rekao je momak koji je u junu postao šampion Litvanije sa Virtusom.

Nekadašnji član Golden Stejt Voriorsa veruje da su dobra tradicija i prisustvo Srbina u ekipi razloga se u Bolonji nadaju najboljem u nadolazećoj evroligaškoj sezoni.

"Igrao sam samo za evroligaške timove koji su osvajali takmičenja. Partizan i Žalgiris, a sada Virtus. Takođe, dobro poznajem tradiciju Srba koji su igrali ovde jer kada imaš Srbina - pobeđuješ. Nadam se da će se to ponoviti i ovaj put. U Italiji očekujem ujednačeno prvenstvo i spreman sam za izazove", kazao je on.

Prvi zvanični meč u novoj sezoni Virtus će odigrati u Superkupu Italije protiv Armanija 27. septembra, dok tri dana kasnije neće imati lak zadatak da kod kuće slavi na evroligaškoj premijeri protiv Real Madrida.

☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷

Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na košarku, tu su i poeni igrača , kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.

Čitavu ponudu klađenja na košarku i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke