Solidni Micić nemoćan pred Vanjom Marinkovićem, poraz Efesa pred gostovanje Partizanu!

sreda 14.12.2022.
20:29

Vanja Marinković odigrao sjajan meč.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Pobeda Baskonije u okviru 13. kola Evrolige protiv Efesa na gostovanju, bilo je 78:83.

Efes je igrao veoma dobru odbranu u prvom poluvremenu, ali je stao u nastavku.

Drugo poluvreme je počelo u znaku Vanje Marinkovića, odmah je pogodio trojku za -7, potom još jednu za -6, a Efes je održavao u igri Vasilije Micić. Ipak, sa četiri uzastopna poena sa linije za slobodna bacanja, Baskonija je stigla do prednosti od 6 poena na kraju četvrtine.

Gosti su stigli i do šest poena viška na 6:50 do kraja, ali se domaćin vratio.

Izuzetno neizvesna završnica je usledila.

Ulazak Micića u ekipi Efesa nije doneo mnogo, Gedraitis i Kotsar su odveli Baskoniju na 5 poena viška, ali je Bobua smanjio na 76:78 na 43 sekunde do kraja nakon dodavanja Micića. Ipak, Gedraitis je bio junak, pogodio je trojku, potom i slobodna bacanja.

Micić najefikasniji kod domaćina sa 17 poena, ali je šutirao trojke 0-4, imao i 5 izgubljenih lopti. U Baskoniji Hauard je imao 19 poena, Marinković odličan, 18 poena, 4-9 za tri poena.

Efes sada gostuje Partizanu, čini se da bi crno-beli mogli da se uzdaju i u nešto slabiju formu aktuelnog šampiona Evrope...