Šoutajm Dvejna Vašingtona za kraj nepobedivosti Dubaija!
Zahvaljujući sjajnom Vašingtonu, nije se osetilo odsustvo Kamerona Pejna.
Povezane vesti
U derbiju poslednjeg, 18. kola ''A'' grupe AdmiralBet ABA lige, Partizan je večeras pred zvanično 11.707 gledalaca u Beogradskoj areni dočekao ekipu Dubaija i trijumfovao rezultatom 86:76.
Posle ovakvog epiloga, obe ekipe imaju učinak 15-1 i sa tim skorom ulaze u Top 8 faziu takmičenja.
Od početka meča se igralo u jakom ritmu, Partizan je imao blagu prednost, a kada je Dubai poveo sa 15:17, Dvejn Vašington je preuzeo glavnu ulogu na terenu, očigledno željan košarke posle pauze zbog povrede.
On je vezao osam poena i doneo crno-belima ''plus šest'' pred sam kraj prve četvrtine, a početkom druge Partizanova prednost je postala dvocifrena.
Trojkom Alekseja Pokuševskog crno-beli su stigli do najveće prednosti od početka meča - 33:21, ali onda sledi veliki pad u igri Partizana koji je posle izlaska Vašingtona iz igre čak četiri minuta bio bez poena, a Dubai je za to vreme napravio seriju 11:0 i prišao na 33:32.
Tu seriju je prekinuo Vašington poenima sa linije penala, nešto kasnije je i Bonga zakucao posle sjajne timske odbrane, a posle tajm-auta Jurice Golemca, Dubai je uzvratio trojkom Petruševa, da bi zatim Kabengele pogodio za minimalnu prednost gostiju.
Odmah je reagovao i trener Partizana Đoan Penjaroja svojim tajm-autom, posle čega je finiš druge četvrtine protekao u znaku njegovog tima, a Sterling Braun je uz zvuk sirene pogodio trojku za 44:39 posle 20 minuta igre.
Crno-beli su i u trećem kvartalu održavali rezultatsku prednost, a ona je postajala sve ubedljivija kada je Dvejn Vašington počeo novu svoju košgetersku seriju. Posle 12 postignutih poena u prvom poluvremenu, Vašington je postigao još 15 u trećoj četvrtini, za vođstvo crno-belih 72:58 na ulasku u poslednjih deset minuta!
Tada je već počelo da se razmišlja i o razlici, jer je Dubai u prvom delu sezone savladao crno-bele sa 82:70 i Partizanu je večeras bila potrebna pobeda od bar 13 poena razlike, kako bi imao bolji međusobni skor od večerašnjeg rivala.
Međutim, od početka četvrte četvrtine Partizan je imao sve više ofanzivnih problema, opet u periodu kada je Vašington odmarao na klupi, a Sterling Braun je izgubio dve lopte u napadu i Dubai je na ulasku u poslednjih pet minuta prišao na jednocifren zaostatak.
U tim trenucima i Petrušev na drugoj strani pravi faul u napadu, kada je laktom udario Osetkovskog, ali sudije nisu razmatrale da li je u pitanju nesportski faul. To je naljutilo navijače Partizana, počeli su da ubacuju i sitne predmete na teren zbog čega je morao i pokuševski kao kapiten da ih smiruje, a sve to kao da je izazvalo dodatnu nervozu u ekipi Partizana.
Dubai je to koristio i poenima Bejkona na dva i po minuta do kraja prišao na 77:74.
Tek na oko minut i po do kraja Vašington prekida seriju Dubaija, zatim je bio sjajan i u odbrani, ali mu je lopta ipak izmakla van terena, posle čega Jurica Golemac traži tajm-aut.
Smanjio je Bejkon sa linije penala za 79:76, ali je na isti način uzvratio Osetkovski za 81:76 u korist Partizana.
Bejkon na drugoj strani ne pogađa za tri poena, a Vašington hvata loptu u odbrani i pogađa novu trojku za 84:76! Pitanje pobednika je tada bilo rešeno, ali nije bilo dovoljno vremena da bi crno-beli ponovo dostigli željenih ''plus 13'' i uputpunili trijumf.
Fenomenalni Dvejn Vašington je sa 33 poena (7/12 za dva, 4/6 za tri) bio ubedljivo najefikasniji akter meča, 12 je upisao Sterling Braun, ali uz čak šest izgubljenih lopti, a Bonga je imao 10 poena.
Kod gostiju Kabengele 20 poena, 17 je upisao Bejkon, uz 7 skokova. Filip Petrušev je upisao sedam poena, Aleksa Avramović pet, a Dangubić je meč završio sa tri postignuta poena.
0 Komentara