SP - Praznih pet minuta Srbiju odveli u poraz od Australije!

11:45

Naš tim sada ima skor 1-2.

FIBA
FIBA

Košarkašice Srbije izgubile su od Australije u Sidneju rezultatom 69:54, u trećem kolu grupe B na Svetskom prvenstvu.

Srbija sada ima skor 1-2, dok je Australija na 2-1.

Izabranice Marine Maljković parirale su favorizovanoj domaćoj selekciji u prvom poluvremenu, a na veliki odmor su otišle sa minus osam.

Meč je odlučen u prvoj polovini treće četvrtine. Srbija pet minuta nije dala koš, a Australija je serijom 12:0 stekla, ispostaviće se, nedostižnu prednost.

Nakon toga je Saša Čađo trojkama vratila Srbiju na minus osam, ali nije bilo snage kod naših za veliki preokret. Australija je u finišu kaznila nepovezanu igru Srbije i zabeležila ubedljiv trijumf.

U sastavu Srbije se istakla Ivon Anderson sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija. Saša Čađo je dodala 12 poena.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Bek Alen sa 16 poena.

U ovoj grupi je rano jutros Francuska pobedila Mali sa 74:59. Francuska ima skor 2-1, dok je Mali ima sva tri poraza.

Od 12.30 sati igraju Japan i Kanada. Japanke imaju učinak 1-1, a Kanađanke su startovale sa dva trijumfa.

Srbija sutra od 5.30 ujutru po našem vremenu igra protiv Malija.

Tok meča:

Australija je sa pravom proglašena za favorita i meč otvorila serijom 7:2, ali je Srbija zahvaljujući Ivon Anderson uspela da se vrati, da bi posle samo deset postignutih poena u četvrtini imala zaostatak od osam poena.

Nastavile su domaće da igraju svoju igru, pobegle na dvocifrenu razliku, ali je Marina Maljković uspela da trgne svoje izabranice pa se prednost Australije istopila i na poluvremenu je na semaforu pisalo 36:28.

Nije Srbija izgledala dobro na startu drugog poluvremena, otišle su Australijanke na plus 20, pomenutom serijom od 12:0.

Uspele su naše da se trojkama Saše Čađo vrate u meč, da stvari opet budu neizvesne, ali greške su od sitnih postale krupne i Australijanke su umele to da kazne i da na kraju slave rezultatom 69:54.