23:57

Uzbudljivo u Majorki.

EPA/JORGE ZAATA

Košarkaši SAD savladali su Španiju 98:88 na pripremnom turniru u Majorki.

Španci su bili najozbiljniji protivnik mladoj ekipi NBA asovima do sad, dok se rivali nisu "odlepili" serijom u poslednjim minutima.

Pri rezultati 86:82, SAD kreće u seriju 10:2 na tri minuta do kraja i time je zapečatila pobedu. Tim Stiva Kera je imao dvocifrenu prednost na kraju prvog poluvremena, a inače je čitav meč prošao u egalu. Španija je imala prednost tokom većeg dela treće deonice, pa je prepustila gostima kad se lomio meč.

Džejlen Branson je plenio sa 22 poena, od čega 9/9 iz igre, Džeren Džekson Džunior ga je pratio sa 12 poena.

Od ostalih pripremnih mečeva treba da se istakne sjajan duel Nemačke i Kanade okončan pobedom Kanađana posle produžetka 113:112.

Italijani su nastavili neumoljivu seriju pobeda protiv Portorika, rivala Srbije u grupi na Mundobasketu i u meču u Beogradu u sredu 16. avgusta. Bilo je 98:65 za Francuze.

Saša Đorđević i Kina su tesno savladali Novi Zeland 69:68.