četvrtak 11.08.2022.
22:04

Pobedila Turska, rival "orlova" u grupi.

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Reprezentacija Španije savladala je Grčku večeras u Madridu sa 87:80 u pripremnoj utakmici pred Evrobasket, i tako se revanširala ekipi selektora Dimitrisa Itudisa za poraz pre samo dva dana u Atini.

Grčka je večeras bila drastično oslabljena neigranjem Janisa Adetokumba koji je propustio meč zbog lakše povrede.

Španci su do prve dvocifrene prednosti stigli na sredini druge deonice (42:32), ali su Grci vratili rezultatski egal već na početku drugog poluvremena (47:47).

Ubrzo je usledila velika serija "crvene furije" 18:4, pa je rezultat na semaforu bio 65:53, tada je ekipa selektora Serđa Skariola i prelomila utakmicu.

U poslednjoj četvrtini Španci su rutinski sačuvali prednost i slavili u Madridu.

Najjefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vili Ernangomez sa 23 poena i 10 skokova, dok je Dimitris Agrevanis ubacio 24 poena za Grke.

Danas su pripremnu utakmicu odigrali i Turci rivali Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i ubedljivo savladali Ukrajinu sa 96:70.

Tursku je do pobede predvodio Džedi Osman sa 17 poena, dok je za Ukrajinu 16 poena ubacio Artem Pustovij. Šejn Larkin nije igrao večeras za ekipu Ergina Atamana.